Ana sayfa GÜNDEM POLATLI TARİHİNDE BUGÜN

POLATLI TARİHİNDE BUGÜN

750
0

30.10.1997

ZİHİNSEL ÖZÜRLÜLERE BELEDİYEDEN BİNA!..

Belediye Başkan Vekili Ali Öztürk, Polatlı’ya kurulması kesinleşen Zihinsel Özürlüler Okulu için yeni bir okul binası yaptıracaklarını söyledi. Zihinsel özürlülerin herkesten çok eğitime ihtiyacı olduğunu söyleyen Başkan Öztürk, Polatlı halkını Zihinsel Özürlüler Okulu için yardıma çağırdı.

Geçtiğimiz günlerde yetkililerin Polatlı’da yaptığı inceleme kurulması kesinleşen Zihinsel Özürlüler Okulu için Belediye Başkan Vekili Ali Öztürk yeni bir bina yaptırmak için kolları sıvadı.

Bilindiği gibi Polatlı’da uzmanların yaptığı incelemelerde, geçici bir süre için  Sosyal Hizmetler Yurdu’nun iki bloğundan birinin Zihinsel Özürlüler Okulu olarak tahsis edilmesine  karar verilmişti.

Bu konuyla ilgili olarak açıklama yapan Belediye Başkan Vekili Ali Öztürk Şebtepe Mahallesinde bulunan Mehmet Gönenç ilköğretim okulunun arkasında bulunan bir arsaya Zihinsel Özürlüler Okulu binasının yapılacağını söyledi.

Öztürk, okulun iki kat olmak üzere 3500 metrekarelik bir alana kurulacağını binanın çevresinde ise geniş park alanlarının bulunacağını belirtti.

Polatlı’nın ihtiyacı olan son derece güzel bir okula kavuşacağını belirten Başkan Vekili Öztürk ‘’ Okulu Yardımsevenler Derneğinin başvurması üzerine yapmaya karar verdik. Bilindiği gibi özürlü çocuklarımız bu güne kadar eğitim görebilmek için Ankara’ya gitmek durumunda kalıyordu. Bir kısmı ise ekonomik durumuları müsait olmadığı için gidemiyordu. Halbuki en çok eğitime ihtiyacı olanlar zihinsel özürlü çocuklarımız.Bu nedenle Polatlı’daki hayırsever vatandaşlarımızdan yardım istiyoruz dedi.

Başkan Öztürk birkaç yıl içinde okulun tamamlanmasını hedeflediklerini söyledi.