Ana sayfa GÜNDEM POLATLI TARİHİNDE BUGÜN

POLATLI TARİHİNDE BUGÜN

749
0

28.10.2009

‘’Polatlı Bayrama Hazır’’

Ulusal Bağımsızlığımızın 86 yılında, bugün Polatlı’da tüm komu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere  , cadde ve binalar bayraklarla donatılacak, günün anlam ve önemine ilişkin sözler içeren pankartlar asılacak. İlçe Kaymakamı  Gürsoy Osman Bilgin Garnizon Komutanı Tüm General İhsan Uyar ve Belediye Başkanı Yakup Çelik başta olmak üzere kurum ve kuruluşlar, siyasi partiler Ata’nın huzuruna çıkacaklar. Tüm yurt huzuruna çıkacaklar.

Tüm yurt genelinde törenlerle kutlanacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Polatlı’da ilk olarak İlçe Kaymakamlığında gerçekleştirilecek olan Tebrikat ile başlayacak. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında İlçe protokolü kurum kuruluş siyasi partiler ve basın mensuplarının tebriklerini kabul edecekler.

Cumhuriyet Bayramı 86.yıl kutlama etkinlikleri kapsamında resmi geçiş töreni Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilecek.İlçe Kaymakamı Bilgin, Garnizon Komutanı, Tümgeneral Uyar ve Belediye Başkanı Yakup Çelik tören birlikleri ve Polatlı halkının bağımsızlık bayramını kutlayacaklar. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşma ilçe Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin tarafından yapılacak Öğrenciler tarafından seslendirilecek olan şiirlerin ardından tören resmi geçiş ile sona erecek. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Perşembe günü Topçu ve Füze Okulu Asker Bando önderliğinde Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Perşembe günü Topçu ve Füze Okulu Asker Bando önderliğinde Cumhuriyet Meydanında halka konser verilecek 29 Ekim Perşembe günü havanın yağışlı olması durumunda kapalı alanda yapılabilecek bölümler , 13 Eylül Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek açık olan gösterileri ise  7 Kasım 2009 Cumartesi günü saat 10.00 da Cumhuriyet Meydanın da gerçekleşecek.