DOLAR 8,56540.13%
EURO 10,13970.3%
ALTIN 496,250,41
BITCOIN 326667-0,96%
Ankara
27°

AZ BULUTLU

20:33

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Demir: “Cumhuriyet Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum”

ABONE OL
28 Ekim 2017 12:35
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, “Bizi biz yapan değerlere sahip çıkıp bu aziz emaneti gelecek nesillere en sağlıklı şekilde taşımak; olgunlaşan demokrasimizde hepimizin ortak hedefidir” diyerek Cumhuriyet’in kuruluşunun 94. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında; “Bir toprak parçasında yaşayıp da tek vücut olarak ‘millet’ olabilmek ve millet olmanın gereklerini yerine getirebilmek, devlet kurmak ve onu yaşatmak için çok önemlidir. İdeal bir millet olmak için bu ruhu taşıyan insanlar gereklidir. Kendi milletlerine faydalı olmaya azmetmiş fertler, bu düşüncelerinde samimi iseler, kendilerine ait menfaatleri gerektiğinde unutacaklar ama milletle ilgili hususların en küçüğünü dahi bir an bile akıllarından çıkarmayacaklardır. En seviyeli millet, umumi işlerini birlik, bütünlük içinde düşünüp cumhurun reyine ağırlık veren millettir” dedi.

“Bugün dünyanın yükselen güçleri arasında yer almayı başarmış”

“Bu yıl Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde ilan ettiğimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. kuruluş yıldönümüdür. Esarete ve dayatmalara boyun eğmeyen Türk Milleti, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı, tarihte benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandırmıştır” diyen Demir sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu büyük zaferin ardından, 29 Ekim 1923’te, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesini hedef alarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduk. Türkiye Cumhuriyeti, 94 yıldır karşısına çıkan zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam etmiş, özellikle son yıllarda yaptığı atılımlar sayesinde, bugün dünyanın yükselen güçleri arasında yer almayı başarmış bir devlettir”

“Hedeflerimize ulaşmamızı engelleyemeyecektir”

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, mesajında 15 Temmuz darbe girişimini de vurgu yaparak; “En son 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar, milletimizin devletiyle ne kadar bütünleştiğini tartışmasız şekilde bir kez daha kanıtlamıştır. Milletimiz, 15 Temmuz da; İstiklal Harbi’ndeki kararlılıkla mücadele edeceğini, o gece tüm dünyaya göstermiştir. Bu büyük devletin ve bu kahraman milletin mensubu olmaktan gurur duyuyorum. Hem bir darbe girişimi, hem bir terör saldırısı, hem de bir işgal teşebbüsü olan böyle büyük bir badireyi atlatmamızın ardından, Cumhuriyetimizin 94’üncü yıl dönümüne ulaşmış bulunuyoruz. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, vatanımıza, istiklalimize, geleceğimize kast eden hiçbir saldırı başarılı olamayacaktır. Terör örgütleri de, onları kullananlar da, hedeflerimize ulaşmamızı engelleyemeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye’de ve yurt dışında yaşayan tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

“Cumhuriyeti ileri demokrasi ile güçlendiren AK Parti iktidarı…”

AK Parti İlçe Başkanı Aysel Demir mesajının son bölümünde ise; “Biz de Adalet ve Kalkınma Partisi olarak iktidara geldiğimizden bu yana milletimize ve cumhuriyetimize layık olabilmek için çok büyük nitelikte kalkınma hamleleri başlattık ve ulaşımdan sanayiye, eğitimden sağlığa, tarımdan ekonomiye, kültürden dış politikaya, adaletten insan haklarına kadar daha pek çok alanda önemli yapısal reformlar gerçekleştirdik. Bizim hedefimiz, ekonomisini, Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılında dünyanın en büyük 10 ülkesi arasına sokmaktır. Cumhuriyeti ileri demokrasi ile güçlendiren AK Parti iktidarı, muasır medeniyetler seviyesini aşmak gayesindedir. Geçmişte ‘Avrupa’nın hasta adamı’ olarak görülen, ancak bugün dinamizmi ve başarısı tüm ülkeler tarafından kabul edilen, pek çok ülke ve bölge için ilham kaynağı haline gelen bir ülke olmuştur. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi; “İstiklal, hürriyet ve demokrasi bu milletin değiştirilemeyecek karakterleri haline gelmiştir. Bu yüzden Cumhuriyet, milletimize en uygun yönetim biçimidir. Cumhuriyet, sözde elitler tarafından değil, bizzat bu millet tarafından kurulmuştur. Dolayısıyla Cumhuriyet asla ve asla belli bir kitlenin rejimi değil, milletin rejimidir ve sahibi de bu millettir. Cumhuriyetimizin 94. yılını kutlarken, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla, gazilerimizi minnetle anıyor, aziz milletimizin ve Polatlılı hemşerilerimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.