DOLAR 8,4396-0.21%
EURO 10,0747-0.32%
ALTIN 492,43-0,93
BITCOIN 3509707,57%
Ankara
31°

AÇIK

17:10

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Yıldızkaya’dan Polatlıspor’a Destek Sözü

ABONE OL
26 Ekim 2017 12:01
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni yönetim anlayışıyla yola çıkan Polatlıspor, dün Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’yı ziyaret ederek destek sözü aldı.

Polatlıspor Başkanı Serkan Özkan ve Yönetim Kurulu üyeleri, dün Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’yı makamında ziyaret etti. Polatlıspor Başkanı Serkan Özkan öncelikle yönetim kurulu üyelerini tek tek tanıttı. Daha sonra takımın yeni yönetim anlayışı ve hedeflerini aktaran Özkan, Başkan Yıldızkaya’dan takıma destek konusunda söz aldı. Polatlıspor’un hak etmediği bir yerde olduğunu söyleyen Başkan Yıldızkaya, önümüzdeki süreçte Polatlıspor’un eski günlerine dönmesi konusunda temennide bulunarak başarılar diledi.

Araç Polatlıspor, Amaç Polatlı

Polatlıspor Başkanı Serkan Özkan, ziyarette yaptığı açıklamada; “Biz yeni bir anlayış ve vizyonla taşın altına elimizi koyduk. Adeta ateşten bir gömlek girdik. Yönetimdeki arkadaşlarımızla birlikte her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Başka konularla muhatap olmadan sadece spor diyerek bu işi yapmaya gönüllüyüz. Polatlı adına güzel şeyler olacağını düşünüyoruz. Sloganımız; “Araç Polatlıspor, Amaç Polatlı”.”dedi.

Yıldızkaya: “Kendimi son dönemlerde spora en yakın Belediye Başkanı olarak tanımlıyorum”

Sözlerine “Tebrik ederim, Allah utandırmasın, başarılar diliyorum” diyerek başlayan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, şunları söyledi: “Türkiye’de futbolun önemini herkes kavramıştır diye düşünüyorum. Polatlıspor bu şehrin takımıdır. Şu anda bulunduğu yer hak ettiği yer değildir. Maalesef bir takım eksik ve yanlışlıklar sebebiyle takım bugün bu noktadadır. Polatlı’da büyük işadamları, farklı çevreler bu işe sahip çıkmadığından maalesef Polatlıspor bugün bu noktadadır. Diğer amatör spor kulüplerinde olduğu gibi Polatlı Belediyesi bünyesinde de birçok branşı destekliyoruz. Yasa, Belediye bütçelerine belli bir oranda amatör spor kulüplerine destek izni veriyor. 1926 Belediyespor şu an süper amatör ligde oynuyor, o da şehrin takımıdır çünkü Polatlı belediyesi şehrin belediyesidir. Burada insanlar kalıcı değildir, kurumsal kimlik kalıcıdır. Aynı şekilde Polatlımızın takımı Hentbol takımımız da süper ligde oynuyor. Bu da şunu gösteriyor ki Polatlı’da kulüplere destek verildikçe başarı kaçınılmaz oluyor. Biz ikinci ligdeki bir hentbol takımını birinci lige ve arkasından süper lige taşıyabildik. Bu, verilen desteğin, katkının ve ilginin karşılığıydı. Aynı şekilde bu futbol da olabilir diğer branşlar da olabilir. Şahsen kendimi son dönemlerde spora en yakın Belediye Başkanı olarak tanımlıyorum. Birkaç dönem arkadaşlarımız spora çok mesafeli davrandı. Sadece belli miktarda bir yardım yaparak bu iş olurmuş gibi düşündüler ama öyle olmadığı anlaşıldı. Ben şahsen sporu seviyorum, desteklemekten de mutlu oluyorum. Dün ne yaptıysak bugün de aynısını yapmaya devam ediyoruz. Bu şehirde görev almak da çok önemlidir, görev almaya talip olmak da çok önemlidir. Ben de yıllarca pek çok sivil toplum kuruluşunda görev yaptım. Bunları layığı ile yapabilmek lazım, bu işler meslek değildir. Siz gayretinizi gösterin, biz Polatlıspor’un başarısından sadece mutlu oluruz.”

Özkan: “Bize düşen ne varsa yapmaya hazırız”

Başkan Yıldızkaya’nın sözlerine katıldığını belirten Polatlıspor Başkanı Özkan; “Polatlı’da kulüplerin çoğalması adına, branşların çoğalması adına bize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Polatlıspor’un veya 1926 Polatlı Belediyespor’un yakalayacağı bir başarıyı, kimse kulübe indirgemeyecek ve Polatlı’ya mal edecektir. Biz bu bakış açısıyla bakıyoruz. Bu anlamda da inşallah biz yeni yönetim olarak eskiden olduğu gibi bize yeniden destek olunmasını sizden rica ediyoruz.”diyerek ricada bulundu. Ziyaretin bundan sonrası basına kapalı olarak gerçekleşti. Ziyaret sonrasında gazetemize açıklamada bulunan Polatlıspor Başkanı Serkan Özkan, ziyaretin gayet olumlu bir havada geçtiğini, destek konusunda Başkan Yıldızkaya’nın imkanlar dahilinde ellerinden geleni yapacağını söyledi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.