Ana sayfa Köşe Yazarlarımız Simyacıdan inciler -KÖŞE YAZISI

Simyacıdan inciler -KÖŞE YAZISI

599
0

Ünlü yazar Paulo Coelho’nun Simyacı kitabındaki kişisel gelişim ve hayatı anlatan altı çizili cümleleri sizin için derledik. İçinden en iyi 10 tanesini seçtik.

1.Seni seviyorum çünkü bütün evren sana ulaşmam için işbirliği yaptı.

  1. Hayallerinden asla vazgeçme,” demiştir yaşlı kral. “Simgelere dikkat et.
  2. Ulaşmaya layık olmadıklarını ya da ulaşamayacaklarını sandıkları için en buyuk düşlerini gerçekleştirmekten korkarlar.
  3. Tek gerçek sudur ki, var olan bu dünya, bundan daha mükemmel bir dünyanın var olduğunun güvencesidir.
  4. Geleceği nasıl seziyorum? Şimdinin işaretleri sayesinde. Gizin kökü şimdidedir; şimdiye dikkat edecek olursan, onu iyileştirebilirsin. Ve şimdiyi iyileştirebilirsen, daha sonra gelecek olan da iyi olacaktır.
  5. İnsanlar bir yığın acayip şeyler söylüyorlar. Bazen, koyunlarla birlikte yaşamak çok daha iyi, konuşmaz koyunlar, yiyecek ve su aramaktan başka bir şey yapmazlar. Ya da kitaplar, dinlemek isterseniz size ilginç öyküler anlatır kitaplar. Ama insanlarla konuşurken durum başka, öylesine tuhaf şeyler söylerler ki, konuşmayı nasıl sürdüreceğinizi bilemezsiniz.
  6. Yaşıyorum,dedi delikanlıya, aysız ve kamp ateşsiz bir gece, hurma yerken. Ve bir şey yerken başka bir şey düşünmem. Yürüdüğüm zaman da yürüyeceğim hepsi bu. Savaşmak zorunda kalırsam , ölüm şu gün ya da bugün gelmiş vız gelir tırıs gider. Çünkü ben ne geçmişte ne de gelecekte yaşıyorum…
  7. Bir düşün gerçekleşmesini bir tek şey olanaksız kılar: başarısızlığa uğrama korkusu.
  8. Çobanların da tıpkı denizciler ve gezgin satıcılar gibi, kendilerini yer yüzünde başıboş dolaşmaktan vazgeçirtecek birinin yaşadığı bir kente uğrayabileceklerini biliyordu.
  9. Dünyanın ruhu insanların mutlulukları ile beslenir ya da mutsuzluklarıyla, arzuyla, kıskançlıkla… kendi kişisel menkıbesini gerçekleştirmek insanların biricik gerçek yükümlülüğüdür. her şey bir ve tek şeydir. ve bir şey istediğin zaman bütün evren arzunun gerçekleşmesi için işbirliği yapar. (kaynak:kisiselbasari.com)