Ana sayfa GÜNDEM Van’da Deprem Felaketin Yıldönümü

Van’da Deprem Felaketin Yıldönümü

676
0

Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, ülkemizde yaşanan en büyük felaketlerden biri olan Van depreminin yıl dönümünde hayatını kaybedenleri andı.

Van’da 2011 yılında yaşanan deprem felaketinin yıldönümünde Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, bir mesaj yayımlayarak hem depremde yaşamını yitirenleri andı hem de gelecekte modern ve daha dayanıklı kentlerin inşa edilmesi temennisinde bulundu. Demir, mesajında; “Van ilimizin yaşadığı en büyük felaketlerden 23 Ekim 2011 Van depreminin  yıldönümünde yitirdiğimiz 644 canı, binlerce yaralımızı ve yüzlerce sönmüş ocağı, derin acı ve üzüntüyle bir kez daha hatırlıyoruz. 1999 Gölcük depremin de olduğu gibi maddi manevi büyük çöküntülere sebep oldu. Ancak, devletimiz ve hükümetimizin yanı sıra, gerek bölge illerden gerek Türkiye’nin dört bir yanından sıcağı sıcağına, vatandaşlarımız tarafından  yapılan yardımlar, ilimizde yaşanan büyük yıkımın etkilerini bir nebze hafifletti, yaraların süratle sarılmasına önemli katkı sağladı.”dedi.

“Benzer felaketlerin bir daha yaşamamasını temenni ediyorum”

Demir, mesajının devamında; “Bir yanda Van’a yardım göndermek için adeta yarışan fedakar milletimiz, diğer yanda çok kısa sürede deprem bölgesine ulaşan dönemin Başbakanı olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet üyeleri, Van’ı kaderine ve enkaz yığınları arasına terk etmeyeceklerini, tüm dünyada örnek şeklinde nitelendirilen çalışmaları hükümetimizin  insana verdiği değeri bir kez daha kanıtladı. Bu kenetlenme, depremin hemen ardından barınma ve gıda gibi acil ihtiyaçlar dışında, Van’ı yeniden ayağa kaldırmak yolunda atılan hızlı yatırım adımlarıyla da kendini belli etti. Yıkımın etkilerini silme yolunda Van ilimize büyük yatırımlar yapıldı. Deprem felaketlerinin yıldönümünü, sadece yitirdiklerimizi anmaya değil, geleceğin modern ve daha dayanıklı kentlerini inşa etmeye vesile kılabilmek ümidiyle, Yüce Allah’tan 1999, 2011 ve deprem kuşağında olan ülkemizde daha önce yaşanmış tüm depremlerde can veren tüm vatandaşlarımıza rahmet diliyor, yaralanıp engelli kalanlar ve depremleri maddi hasarla atlatan vatandaşlarımızın ise benzer felaketleri bir daha yaşamamasını temenni ediyorum.”cümlelerine yer verdi.