Ana sayfa GÜNDEM TED Kolejli Minikler, Okul Bahçesine Buğday Ekti

TED Kolejli Minikler, Okul Bahçesine Buğday Ekti

692
0
PAYLAŞ

TED Polatlı Koleji 3-A sınıfı öğrencileri tarımın önemini vurgulamak adına başlattıkları çalışma kapsamında okul bahçesinde buğday yetiştirmeye başladılar.

TED Polatlı Koleji 3-A sınıfı öğrencileri, tarım şehri Polatlı’nın çocukları, okul bahçelerine buğday ekti, minik öğrenciler, tüm yıl buğday başaklarının büyümesini gözlemleyecek, ne kadar zahmetli olduğunu görerek tarımın önemini uygulayarak öğrenecekler.

Öğrenciler yaşayarak öğrenecekler

TED Koleji bahçesine ekilen buğdayın hikayesi şöyle başladı: Polatlı TED koleji 3/A sınıfı öğrencisi Derin Bilgiç Sınıf Başkanlığına aday oldu. Tüm adaylar sınıfa yapacakları için vaatlerde bulunuyordu. Derin Ziraat mühendisi ve aynı zamanda çiftçi olan babası Burçin Bilgiç’ten da esinlenerek “Atatürk çiftçi milletin efendisidir, Polatlı’da bir Tarım şehri” diyerek Sınıf arkadaşlarını doğa ile buluşturma sözü verdi. Sınıf Başkanı seçilen Derin, Buğdayın başkenti olan Polatlı’da Arkadaşlarına buğdayın nasıl toprakta filizlenip sofralarımıza geldiğini göstermek istedi. TED Yönetim Kurulu Üyesi Fulya Bilgiç, Kurucu Müdür Necmettin Şimşek, Okul Müdürü Muhittin Koçal ve Sınıf öğretmeni Rukiye Yılmaz; Derin’in istekleri doğrultusunda dün okul bahçesinde belirlenen bir alana buğdaylarını ektiler. Tüm sınıf doğanın bize nasıl güzellikler verdiğini aşama aşama gözlemleyerek Bu topraklardan fışkıran Bereketi gözlemleyecekler. Ekilen o tohum filiz olacak filizler Başak, başaktan buğday, Buğdaydan un, undan ekmek olacak. Bunu TED koleji 3/A sınıfı öğrencileri okuyarak değil “Derin “ sayesinde yaşayarak öğrenecek.