DOLAR 8,4396-0.21%
EURO 10,0747-0.32%
ALTIN 492,43-0,93
BITCOIN 3504253,51%
Ankara
30°

AÇIK

04:05

İMSAK'A KALAN SÜRE

Haymanalılar, Dernek Çatısı Altında Toplandı

ABONE OL
23 Ekim 2017 09:53
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İlçemizde yaşayan Haymanalılar, Polatlı’da Ankara Haymanalılar Federasyonuna bağlı dernek kurdu, Dernek Başkanı Alişir Atalay, cumartesi günü bir basın toplantısı düzenledi.

Polatlı’da yaşayan Haymanalıları tek çatı altında toplamak adına, ilçemiz tanınmış isimlerinden Alişir Atalay Başkanlığında Haymanalılar Derneği Kuruldu. Dernek Başkanı Atalay, cumartesi günü Ankara Haymanalılar Federasyon Başkanı Suat Dinç ve çevre ilçelerin Haymanalılar Dernek Başkanlarının katılımıyla İstasyon Cafede bir basın toplantısı düzenledi. Atalay, toplantıda derneğin kuruluş amacını ve hedeflerini açıkladı.

“Yönetim kurulundaki arkadaşlarımın hepsi başkan sıfatındadır”

Haymanalılar Derneği Başkanı Alişir Atalay, toplantıda yaptığı konuşmada; “Biz Haymanalılar olarak Polatlı gibi ciddi bir nüfusa sahip olan ilçenin vatandaşlarıyız. Aynı köyden bir iki kişiyi değil de her köyden bir kişiyi yazmaya özen gösterdik. Burada yaşayan Haymanalıları birleştirici etkinliklerde bulunmak, Haymana’nın bir sıkıntısı olduğunda elimizden geldiği kadar yardımcı olabilmek için, bütün gücümüzü göstermek için, bir birliktelik oluşturabilmek için bu işe kalkıştık. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımın hepsi başkan sıfatındadır. Hepsi benim için ve Haymanalılar için çok değerlidir. Biz bu yola birlikte çıktık ve birlikte de devam edeceğiz. Hep istişare ile hareket etmeye özen göstereceğiz. Hiçbir zaman birbirimizden habersiz iş yapmamaya özen göstereceğiz. Federasyonumuza bağlı hareket etmek için elimizden geleni yapacağız.  Süreç yeni başladığı için bazı sıkıntılarımız olacak, herkese yetişemeyebiliriz. Elimizden geldiği kadar herkese yardımcı olmaya özen göstereceğiz.”dedi.

“Federasyon başkanımızla koordineli çalışmaya özen göstereceğiz”

Atalay, konuşmasının devamında; “Yönetimdeki arkadaşlarımın geneli esnaf ve genç Polatlı’nın önde gelen insanlardır. Polatlı gerçekten güzel bir ilçe. Polatlı’daki Haymanalı nüfusun yoğun olması ister istemez bizim işimizi zorlaştıracak ama güzellikleri de var. İnsanların taleplerine yapabileceğimiz kadar cevap vermeye özen göstereceğiz. Onun haricinde yakın zamanda bir dernek binası yaparak açılışını yapmak istiyoruz. Burada federasyon başkanımızla koordineli çalışmaya özen göstereceğiz. İnşallah derneğimiz Polatlı için ve Polatlı’daki Haymanalılar için hayırlı ve uğurlu olur.”cümlelerine yer verdi.

“Hiçbir siyasi partiye bağlı değiliz”

Ankara Haymanalılar Federasyon Başkanı Suat Dinç, yeni kurulan Haymanalılar Derneğinin başkanı ve yönetim kurulu üyelerini tebrik etti. Federasyon Başkanı Suat Dinç, yaptığı konuşmada; “Ankara’nın bütün metropol ilçelerinde derneğimiz var. Bizim federasyonumuzun üç tane amacı var; Sosyal, Eğitim, Kültürel ve bütün Ankara’daki Haymanalı hemşerilerimize yardımcı olmaktır. Biz federasyon olarak hiçbir siyasi partiye bağlı değiliz. Ama federasyon ve derneklerin yönetiminde her siyasi partiden arkadaşlarımız vardır. Her siyasi partiye de açığız, zaten ayrım gözetmek gibi bir şansımız da yoktur. Çünkü Haymana çok yönlü bir kültürden doğmuştur. Haymana’da tatarı var lazı var kürdü var çerkezi var, öyle bir güzellik var ki Türkiye’nin hiçbir ilçesinde olmayan güzellik bizde var. Şimdiye kadar Haymana’da ayrımcılık yapılmamıştır, kavga veya herhangi bir sıkıntı olmamıştır. Zaten Haymanalıların Ankara’da söz sahibi olmasının nedeni de budur. Çükü hiçbir köy ve şehir ayrımı yapılmaksızın herkes birbirine sahip çıkıyor. Polatlı’da bir derneğimiz vardı fakat federasyona bağlı değildi. Burada arkadaşlar ikinci bir dernek kurma ihtiyacını görmüşler, federasyon ile beraber çalışalım dediler biz de kabul ettik. Yönetimdeki arkadaşlara öncelikle söylemek istediğim şu; burada öncelikle iki başlılığı engellemeliyiz. Bunun nasıl yapılacağı size bağlı, buradaki yönetime bakıyorum gayet iyi, her köyden almışsınız. Buradaki nüfusumuz çok, belki ileriki süreçte bir belediye başkanı bile çıkarabiliriz.”dedi.

“Herkes, herkesin siyasi görüşlerine saygı göstermek zorundadır”

Dinç, konuşmasının devamında siyasi ayrım gözetilmemesi gerektiğini belirterek; “Dernekçilik gönül işidir, sosyal iştir. Burada herkes ailesinden işinden feragat ederek zaman harcıyor. Bu kurumu eğer kendi şahsi çıkarları veya amacı dışında kullanacak kişiler varsa bunu hiçbir şekilde ben dahil kimse bunları arasında barındırmasın veya bu şekilde kullandırmasın. Dernekler, sivil toplum kuruluşudur, kimsenin babasının malı değildir. Kimsenin derneği kullanarak ekonomik, siyasi veya herhangi bir rant elde etme şansı yoktur. Herkes, herkesin siyasi görüşlerine saygı göstermek zorundadır. Benim yönetimimde her partiden arkadaşlarımız vardır, hepsi de çok aktif bir şekilde çalışmaktadır. Polatlı Dernek Başkanına ve Yönetimine söylüyorum; hiçbir siyasi parti gözetmeksizin hangi aday çıkarsa onun arkasında durmak zorundasınız. Sonrasında ekonomik olarak da sağlam durmalıyız. Ekonomisi güçlü olmayan bir şey yapamaz, bunun örneği her yerde var. Bütün derneklerimizin, Haymanalılarımızın ekonomik ve siyasi olarak güçlü olması gerekir. Bütün derneklerimiz herkese kapısını açık tutmalıdır. Burada ben yok, biz var. Polatlı’da size düşen burada Haymanalıları daha iyi bir yere getirmektir. Hiçbir zaman ben demeyin biz diyin, her şey Haymana için!”ifadelerine yer verdi.

Haymanalılar Derneği Yönetim Listesi ise şöyle;

Başkan Alişir Atalay, Yönetim Kurulu Üyeleri; Hayri Yürekli, Özcan Şeker, Orhan Uzun, Ömer Özcan, Yusuf Uymaz, Niyazi Şahin, Gökhan Kart, Levent Kiraz, Yılmaz Yüksek, Ömer Nebi Çiftçi, Uğur Çarpak, Güngör Uçar, Yener Öztürk. Disiplin; Hacı Yavaş, Hayrullah Bademci, Selahattin Demir.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.