DOLAR 8,55890.05%
EURO 10,11840.09%
ALTIN 496,550,46
BITCOIN 327554-1,66%
Ankara
28°

AÇIK

17:11

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

19 Ekim Muhtarlar Günü Törenle Kutlandı

ABONE OL
20 Ekim 2017 13:06
0

BEĞENDİM

ABONE OL

19 Ekim Muhtarlar günü, Polatlı’da ikinci defa törenle kutlandı, Polatlı Kaymakamlığı önündeki anıta çelenk sunuldu.

Polatlı’da ikinci kez 19 Ekim Muhtarlar Günü etkinlikleri kapsamında program düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlama programı, Polatlı Kaymakamlığında Atatürk Anıtına Polatlı Muhtarlar Derneği Başkanlığı çelenginin sunulması ile devam etti. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların ardından Kaymakamlık toplantı salonunda muhtarlara başarı belgeleri verildi.

Muhtarlar Günü Törenle Kutlandı

Polatlı’da ikinci defa 19 Ekim Muhtarlar Günü etkinlikleri kapsamında program düzenlendi.

Polatlı’da ikinci kez 19 Ekim Muhtarlar Günü etkinlikleri kapsamında program düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlama programı, Polatlı Kaymakamlığında Atatürk Anıtına Polatlı Muhtarlar Derneği Başkanlığı çelenginin sunulması ile devam etti. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların ardından Kaymakamlık toplantı salonunda muhtarlara başarı belgeleri verildi.

33 yıllık muhtara ödül

Kutlama programına; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Emniyet Müdürü Fikri Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri, İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, Siyasiler, Muhtarlar Derneği Başkanı Adem Köse, İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü, Oda ve Dernek başkanları, Kurum Müdürleri, Siyasi parti yönetim kulundan isimler ve Polatlı’daki çok sayıda muhtar katıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Muhtarlar Derneği Başkanı Adem Köse tarafından Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer’e, Kaymakam Tunçer’den de Muhtar Köse’ye plaket takdimi yapıldı. Daha sonra en uzun dönem muhtarlık yapan 33 yıllık görev süresiyle Yenidoğan mahallesi muhtarı Orhan Erdoğan’a plaket takdimi yapıldı. Sonrasında Muhtarları makamında kabul eden Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, daha sonra Kaymakamlık toplantı salonunda Muhtarlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Muhtarlara, Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer tarafından başarı belgesi verildi.

Polatlı’da 95 muhtar var

Törende konuşan Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, muhtarların toplumdaki önemine dikkat çekerek; “Geçmişi 1829 yılına dayanan muhtarlık müessesesi, ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturmaktadır. Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız, demokrasinin çekirdeği denilebilecek bir öze sahiplik yapmaktadırlar. Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında, önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Geçtiğimiz yıl, muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını korumak amacıyla,19 Ekim günü hükümetimiz tarafından“Muhtarlar Günü” olarak belirlenmiştir. Ülkemizde 18 bini köy ve 32 bini de mahalle olmak üzere yaklaşık 50 bin muhtarlığımız ve muhtarımız bulunuyor. Bu sayının da 95’i Polatlımızda muhtarlık yapıyor. Milletimizin tercihine, teveccühüne, itimadına mazhar olmak gerçekten rütbelerin en büyüğüdür. Dolayısıyla, halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir makamda bulunmaktadırlar. Bu gün vesilesiyle,  tüm muhtarlarımıza  çalışmalarında kolaylık  ve esenlikler diliyorum. 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyor, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.”dedi.

Köse; “Bizim insanımız her şeyin en iyisine, en güzeline layıktır”

Polatlı Muhtarlar Derneği Başkanı Adem Köse, törende günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada; “Hepiniz 19 Ekim muhtarlar günü nedeniyle gerçekleştirilen, toplantımıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Hepinizin bildiği gibi muhtarlık kurumu Osmanlıdan Cumhuriyetimize intikal etmiş önemli bir mirastır. Muhtarlık kadar seçmenleri ile iç içe yaşayan başka bir kurum yoktur. Millet ve devlet arasında köprü vazifesini ifa eden, muhtarlarımıza yılın bu gününü ayırarak, anlam kazandıran devlet büyüklerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bizim insanımız her şeyin en iyisine, en güzeline laiktir. Sizlerin bu manada, verdiğiniz hizmet, gösterdiğiniz gayret, inkâr edilemez. Muhtarlık kurumu hiçbir menfaat gözetmeden kendini milletine adamış bir kurumdur. Biz muhtarlar olarak, görevlerimizde bulunduğumuz sürece her daim bu amaçlar doğrultusunda hareket ediyor ve etmeye devam edeceğiz. Muhtarlarımıza sağlıklı ve huzurlu günler dilerim. Bu vesile ile 19 Ekim muhtarlar günümüzü kutluyor bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen başta sayın kaymakamımız Mahmut Nedim Tuncer olmak üzere Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya ‘ya. seçilmiş ve atanmış bütün idarecilerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Tüm muhtarlarımızın şahsında yüce milletimize mutlu, bereketli ve huzurlu yarınlar diler saygılarımı sunarım.”ifadelerini kullandı. Muhtarlar daha sonra, Polatlı Belediyesince Güldeste Konak’ta düzenlenen kutlama yemeğine katıldı.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.