DOLAR 8,46830.14%
EURO 10,07500.01%
ALTIN 497,690,12
BITCOIN 336324-2,11%
Ankara
26°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İlçe Müdürlüğü Personelleri Bilgilendirildi

ABONE OL
19 Ekim 2017 10:51
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım Gıda ve Hayvancılık Ankara İl Müdürlüğü, Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ hakkında İlçe Müdürlüklerinde görev yapan ilgili teknik personele yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Ankara İl Müdürü Bülent Korkmaz, İl Müdür Yardımcısı Ali Yalçın ile Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ömer Arslan katıldı. Tarım Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü’nde görevli konu uzmanlarının katıldığı toplantıda tebliğle getirilen yeni düzenlemeler hakkında bilgiler ilçe müdürlüklerinde görevli personele bilgiler verildi, sahada uygulama sırasında karşılaşılan sıkıntılar ve çözüm yolları konusunda görüş alış verişinde bulunuldu. Toplantıda bir konuşma yapan İl Müdürü Bülent Korkmaz, en önemli hedefin çiftçilerimizin daha kaliteli, daha verimli ve rekabetçi üretim yapmalarını sağlamak olduğunu belirterek, Bakanlığın uç beyleri olarak nitelendirdiği ilçe müdürlüklerinde görevli teknik personele bu konuda büyük görev ve sorumluluklar düştüğünü söyledi.

Son üç yıl içerisinde Ankara’da sertifikalı tohum üretiminde önemli gelişmeler yaşandı

Bakanlığımızın belirlediği politikaların başarıya ulaşmasında taşrada görev yapan teknik personelin çiftçiyle olan ilişkilerinin çok önemli rol oynadığını vurgulayan İl Müdürü Korkmaz; “Ülkemizin başkent olmanın yanı sıra tarımın da başkenti olma potansiyeline sahip Ankara’da bu potansiyeli, sahada olan sizler, bizler harekete geçireceğiz. Çiftçimizi hem eğiteceğiz, hem eğittiğimiz çiftçimizi örgütleyeceğiz, hem de destekleyeceğiz. Yani mühendis arkadaşlarımız zamanının önemli bir kısmını sahada, tarlada, bağda bahçede çiftçimizle beraber geçirecek. İlçe Müdürlüklerimize gelen çiftçiyi, üreticiyi yerinde bilgilendirecek, birebir takip edecek ve yönlendirecek” dedi. Üretimde kalite ve verimliliği artırmanın temel unsurlarından birinin sertifikalı tohum kullanımının yaygınlaştırılması olduğunun altını çizen İl Müdürü Korkmaz, son üç yıl içerisinde Ankara’da sertifikalı tohum üretiminde önemli gelişmeler yaşandığını, 2015 yılında 20 bin ton olan sertifikalı tohum üretiminin 53 bin tona çıktığını, amaçlarının sertifikalı tohum üretimini daha da artırmak olduğunu sözlerine ekledi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.