DOLAR 8,3940-0.15%
EURO 9,9785-0.1%
ALTIN 489,500,11
BITCOIN 318310-0,87%
Ankara
27°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Demir: Muhtarlık Önemli Bir Makamdır

ABONE OL
19 Ekim 2017 10:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, Muhtarlar Günü münasebetiyle yazılı bit kutlama mesajı yayımladı.

200 yılı aşkın bir tarihi geçmişe sahip olan muhtarlık müessesinin devlet-vatandaş ilişkisinin ilk bağı olduğunu söyleyen Demir “Milletimizin tercihine, teveccühüne, itimadına mazhar olmak gerçekten rütbelerin en büyüğüdür. Dolayısıyla, halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir makamda bulunmaktadırlar. Mahalli idarelerin daha da güçlenmesinin nişanesi olacağını umut ettiğim 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, tüm muhtarlarımıza sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir ömür diliyorum” diye konuştu.

“Son derece önemli bir makamda bulunmaktadırlar”

AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, 19 Ekim olarak belirlenen ve kutlanan Muhtarlar Günü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, “Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerilerine yönelik çalışmaların yürütülmesi amacıyla 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak belirlenmiştir. Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında, önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını korumak amacıyla,19 Ekim günü hükümetimiz tarafından “Muhtarlar Günü” olarak belirlenmiştir. Milletimizin tercihine, teveccühüne, itimadına mahzar olmak gerçekten rütbelerin en büyüğüdür. Dolayısıyla, halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir makamda bulunmaktadırlar” dedi.

Demir: Cumhurbaşkanımız Da Muhtarlarımıza Büyük Önem Veriyor

AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, AK Parti hükümetinin göreve geldiği günden bugüne kadar muhtarlık müessesesinin son derece etkinleştirildiğini ve muhtarların özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik de önemli adımların atıldığını hatırlatarak “Muhtarlarımızın tüm talep ve isteklerine bizlere bildirerek, hem kendi görev yaptıkları bölgenin gelişimine hem de siyasetçi olarak vatandaşa doğrudan hizmeti görev bilen bizlere hizmetlerimizi ifa etme noktasında yardım ederek önemli bir görevi yürütüyorlar. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlara verdiği önem ortadadır. Bizler sizlerin emrinizdeyiz. Sizler gerçekten çok önemli işler yapıyorsunuz. Bizler bunun farkındayız. Neredeyse 200 yıla yakın bir geçmiş olan muhtarlık makamına hak ettiği değeri veren yine AK Parti iktidarı olmuştur. Bu dönemde Muhtarlarımızın ekonomik durumu düzeltilmiş, muhtarlar günü ilan edilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenli olarak muhtarlarımızı ağırlayarak, onların görüşlerini ve isteklerini dinleyip demokrasimizin bu en eski ve köklü kurumunun temsilcilerine hak ettikleri değeri göstermektedir. Sanıyorum daha önce hiçbir iktidar ve hiçbir politikacı muhtarlık kurumuna bu kadar önem vermemiştir” diye konuştu.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.