Ana sayfa GÜNDEM POLATLI TARİHİNDE BUGÜN

POLATLI TARİHİNDE BUGÜN

682
0

12.10.2009

Duatepe Devlet Hastanesinde Tüp Geçit çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Duatepe Devlet Hastanesine yapılan çalışmalara bir yenisi daha ekleniyor.

Geçmiş yıllarda vatandaşların katkılarıyla yapılan acil servis binası ile ana bina arasında gidiş geliş anında yaşanan sıkıntılara, yapılacak tüp geçit ile son verilecek. Projesi hazır olan tüp geçişin önümüzdeki günlerde temeli atılacak ve inşaat yılbaşında tamamlanarak hizmete sunulacak.

Duatepe Devlet Hastanesinde yapılacak olan çalışmalar arasında dış cephenin ısı yalıtımı ve cam kaplama olacak ve Devlet hastanesi yeni bir görünüm kazanacak.

Yılbaşında tamamlanacak olan tüp geçit çalışmaları ile birlikte eski acil olarak kullanılan alanda, Diyaliz ünitesi çalışması yapıldı.

Diyaliz Ünitesi Kasım ayı ortasında hizmete girecek. Hastaların  daha rahat ve modern bir mekânda  tedavi ve hizmet  alabilmelerini sağlamak için gerekli çalışmaları tamamladı. 9+1 yatak sayısı ile hemodiyaliz hastalarına sağlık sunacak olan ünitenin tefrişi başlandı.

Modern bir şekilde dizayn edilen mekânda hasta yataklarının yanında televizyonlar yerleştirilecek ve hastalar kablosuz ağ sistemi ile internetten yararlanabilecekler.