DOLAR 8,5577-0.04%
EURO 10,1204-0.09%
ALTIN 496,690,33
BITCOIN 3428497,70%
Ankara
24°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Biz Çektik, Siz Çekmeyin…

ABONE OL
12 Ekim 2017 09:44
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2016-2017 sezonunda Ankara Amatör 1. Liginde mücadele etmesi gerekçe gösterilerek çim sahayı sezon boyunca kullanamayan 1926 Polatlı Belediyespor Kulübü, aynı durumu Polatlıspor’un yaşamaması için Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın isteği ve önderliğinde gerekli mercilere başvurdu.

1926 Polatlı Belediyespor Futbol Takımı, geçtiğimiz sezon Ankara Amatör 1. Liginde mücadele etmesi gerekçe gösterilerek maçlarını şehir stadı yanındaki sentetik sahada yapmak zorunda kalmıştı. Geçtiğimiz sezon süper amatör liginde mücadele eden Polatlıspor çim saha kullanma hakkına sahipti. Polatlıspor ligden çekildi ve şu anda Amatör 1. Ligde, 1926 Polatlı Belediyespor ise Süper Amatör Ligde mücadele ediyor. Bu sebeple Polatlıspor’un bu sezon maçlarını, birçok yönden elverişsiz olan sentetik sahada yapacak. Bir sezon boyunca bu zorluğu yaşayan 1926 Polatlı Belediyespor Kulübü, Polatlıspor’un aynı sıkıntıları yaşamaması için Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya önderliğinde girişimlerde bulundu. 1926 Polatlı Belediyespor Kulüp Başkanı Hüdaverdi Yavaş, alınan bu karara ilişkin dün bir basın açıklamasında bulundu.

Spor Ahlakına Yakışır Hareket

2016-2017 sezonunda Ankara Amatör 1. Liginde mücadele etmesi gerekçe gösterilerek çim sahayı sezon boyunca kullanamayan 1926 Polatlı Belediyespor Kulübü, aynı durumu Polatlıspor’un yaşamaması için Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın isteği ve önderliğinde gerekli mercilere başvurdu.

1926 Polatlı Belediyespor Futbol Takımı, geçtiğimiz sezon Ankara Amatör 1. Liginde mücadele etmesi gerekçe gösterilerek maçlarını şehir stadı yanındaki sentetik sahada yapmak zorunda kalmıştı. Geçtiğimiz sezon süper amatör liginde mücadele eden Polatlıspor çim saha kullanma hakkına sahipti. Polatlıspor ligden çekildi ve şu anda Amatör 1. Ligde, 1926 Polatlı Belediyespor ise Süper Amatör Ligde mücadele ediyor. Bu sebeple Polatlıspor’un bu sezon maçlarını, birçok yönden elverişsiz olan bu sentetik sahada yapacak. Bir sezon boyunca bu zorluğu yaşayan 1926 Polatlı Belediyespor Kulübü, Polatlıspor’un aynı sıkıntıları yaşamaması için Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya önderliğinde girişimlerde bulundu. 1926 Polatlı Belediyespor Kulüp Başkanı Hüdaverdi Yavaş, alınan bu karara ilişkin dün bir basın açıklamasında bulundu.

Sentetik Saha’ya mahkum edilmiştik

1926 Polatlı Belediyespor Kulüp Başkanı Hüdaverdi Yavaş, dün yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi: “2016-2017 sezonunda, Ankara Amatör 1. Liginde mücadele eden başarılı ekibimiz 1926 Polatlı Belediye Spor Futbol Takımı, futbol maçlarını Polatlı Şehir Stadı Çim Sahası’nda yapması gerekirken, Ankara Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nün son anda aldığı ani bir kararla, maç yoğunluğunun çim sahaya zarar vereceğini, sadece şehirde bir takımın statta maç yapabileceğini ve bu takımında, Ankara Süper Amatör Lig’de mücadele eden, Polatlı Spor Futbol Takımı olacağını bildirerek, 1926 Polatlı Belediye Spor Futbol Takımı’nın maçlarını, sentetik yan sahada oynayacağını bildirmiş ve sezon boyunca Ankara Süper Amatör Lig’de mücadele eden Polatlı Spor Futbol Takımı dışında, Polatlı Şehir Stadı Çim Sahası’ndan takımımız faydalanamamış ve son derece sağlıksız, emniyetsiz, ilkel bir saha olan, Polatlı Şehir Stadı Yan Sentetik Saha’ ya mahkum edilmişti.”

“Tüm zorluklara rağmen şampiyon olduk”

“Birçok kez, bu yanlıştan dönülmesi, sporcularımızın sağlığı ve emniyeti açısından, çim sahadan faydalanması için Ankara Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğüne başvurulmuş, takımımızın çim sahada oynaması için müracaat edilmiş, fakat ne yazık ki ilginç bir şekilde hiç bir sonuç alınamamıştır. 1926 Polatlı Belediye Spor Futbol Takımımız, 2016-2017 Ankara Amatör Futbol 1. Ankara Amatör küme’de başarılı sonuçlar neticesinde Şampiyon olarak bir üst lige yani Ankara Süper Amatör Ligi’ne çıkmıştır. Şehrimizi Ankara Süper Amatör Lig’ de temsil eden diğer takımımız olan Polatlı Spor Futbol Takımımız, 2016-2017 sezonunda maalesef ligden düşmüş ve bu sene itibariyle Ankara 1. Amatör Lig’ de mücadele etmeye başlamıştır. 1926 Polatlı Belediye Spor Futbol Takımı, geçen sene futbol maçlarını, Polatlı Şehir Stadı’nın yan tarafında bulunan, eksiklerle dolu, son derece yetersiz, sağlıksız bir yer olan, sentetik sahada oynamış, büyük zorluklara rağmen, başarılı bir sezon geçirerek, şampiyon olmuş ve bir üst lige yani, Ankara Süper Amatör Ligi’ne çıkmıştır.”

“Gerekli girişimler başlatılmıştır”

“Bu netice ile takımımız 1926 Polatlı Belediye Spor Futbol Takımı, Polatlı Amatör Futbol takımları arasında şehrini en üst ligde temsil eden tek takım olarak, geçen sene Ankara Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’ nün aldığı karar neticesinde, maçlarını Polatlı Şehir Stadyumu Çim Sahası’nda oynamaya hak kazanmıştır. Alınan karar neticesinde, bu sezon Ankara 1. Amatör Lig’ de mücadele  eden Polatlı Spor Futbol Takımı maçlarını Sentetik Sahada oynayacaktır. 1926 Polatlı Belediye Spor Kulübü Yönetim Kurulu olarak yapılan son toplantıda, sporu ve sporcuyu her kesimde destekleyen, sporcu ve insan sağlığını en önemli unsur olarak gören, değerli Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’nın isteği doğrultusunda, Ankara 1. Amatör Lig’ de mücadele  eden Polatlı Spor Futbol Takımı’ nın da maçlarını Polatlı Şehir Stadyumu Çim Sahası’nda oynaması için, gerekli mercilere başvurulmasına karar verilmiş ve gerekli girişimler başlatılmıştır.”

“Spor ahlakına yakışır düşünce”

“Değerli Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’ nın spor ahlakına yakışır bu düşüncesinden dolayı, yönetim kurulumuz adına, kendisine çok teşekkür ediyoruz. Polatlı Spor Futbol Takımı ve şehrimizde bulunan, tüm futbol takımlarının, Polatlı Şehir Stadyumu Çim Sahası’ ndan, sağlıklı bir şekilde faydalanabilmesi için, Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya ve 1926 Polatlı Belediye Spor Kulübü Yönetim Kurulu’nun konu üzerindeki girişimlerini, memnuniyetle kamuoyuna bildiririz.”

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.