Ana sayfa GÜNDEM Kıymaz: “Hedeflediğimiz oranlara ulaştık”

Kıymaz: “Hedeflediğimiz oranlara ulaştık”

653
0

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, 29 Eylül’de başvuru süreci sona eren borç yapılandırmasına yönelik esnafların geri dönüşümlerinin yüzde 96 oranında olması sebebiyle ortaklarına teşekkür etti.

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, 29 Eylül tarihinde başvurusu sona eren takibe düşmüş kredi borçlanın yapılandırması ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Kıymaz; “Ortaklarımız hem kooperatifine hem de kendi ekonomik yapılarına sahip çıkarak önemli bir adım attılar. Hedeflediğimiz oranlara ulaştık. Bu sebeple de ortaklarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, bundan önce de yaptığı tüm yapılandırma ve borç taksitlendirme gibi uygulamalarda ciddi geri dönüşler aldı ve ortakların önemli oranlarda borç yükünden kurtulması sağlandı.

Esnaflar ekonomik kazanım elde etti

Bayram öncesi düzenlediği basın toplantısı ile 30 Temmuz 2017 tarihinden önce kredi borcu olan ortaklara yönelik hayata geçirilen yapılandırma da Polatlılı esnaflar bu büyük imkandan faydalanmak için çok ciddi bir geri dönüş sağladı. Borcunu yapılandırmaya ihtiyacı olan esnaflardan yüzde 96’sı başvuru yaptı ve borçlarını yeniden yapılandırdı. Bu geri dönüşler sayesinde de esnaflar oldukça büyük bir oranda ekonomik kazanım elde etti.

“Bizim Tek Önceliğimiz; Esnafımız”

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, borç yapılandırmasına yönelik olarak esnafın geri dönüşünden duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi: “Her fırsatta dile getirdiğim gibi bizim ilk ve tek önceliğimiz esnafımızdır. Esnafımız sanatkarlarımız rahat nefes alamıyor, ekonomik anlamda yükü hafifletilemiyorsa orada bir sıkıntı var demektir. Bu anlayışla biz göreve geldiğimiz günden bugüne kadar esnaf ve sanatkarımıza nasıl katkı sağlarız, nasıl nefes aldırırız nasıl borç yükünü hafifleterek kepenklerinin kapanmamasını sağlarız her zaman bunu düşündük”

“Esnafımız; ülke ekonomisinin en önemli kilometre taşıdır”

Kıymaz, açıklamasının devamında; “2010 yılından itibaren yürütmüş olduğum, S.S. Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanlığını, yönetim kurulu üyelerim ile birlikte esnaflarımızın yanında ve en yakın destekçisi olarak, hizmet aşkıyla sürdürdüğümüze inanıyorum. Bu süre içerisinde, kooperatifimizin esnafımıza verdiği hizmetin, ne derece yoğun, ciddi ve anlamlı olduğunu ve hedeflerimizin gerçekleştirilmesinde esnaflarımıza önemli katkı sağladığına inanıyorum. Şunun bilinmesi gerekiyor ki, esnafımız ülke ekonomisinin en önemli kilometre taşıdır. Bu sebeple de esnaflarımıza fayda sağlayacak her projeyi, her uygulamayı hayata geçirmeyi bir görev addediyoruz” dedi.

Şimdi sıra taksitlerde

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, yapılan yapılandırmaya yönelik esnaf ve sanatkarın son derece büyük ilgi göstermesinden mutlu olduğunu ancak bu yapılandırma kadar taksitlerin ödenmesinde de aynı duyarlılığı beklediğini söyledi. Kıymaz;  “Taksitlendirme yapıldığında;  12 eşit taksitli ödemede Yıllık yüzde 8, 24 eşit taksitli ödemede yüzde 12 Yıllık faiz uygulanacaktır. Taksitlendirme yapılan alacaklarda iki taksit ödenmediği takdirde yapılandırma işlemi iptal edilecek olup, yapılandırma kapsamı dışında borç tahsil edilecektir. Borcun Tamamı ödendiğinde Ana borç üzerinden değerlendirilecektir. Her zaman olduğu gibi yine birlik ve beraberlik içerisinde yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerin camiamıza esnafımıza ve Polatlı’mıza hayırlar getirmesini diliyorum. Esnafımıza, Yüce Allah hayırlı işler bol ve bereketli kazançlar nasip etsin.”cümlelerine yer verdi.