DOLAR 8,4619-1.04%
EURO 10,0748-0.66%
ALTIN 497,260,11
BITCOIN 334657-3,23%
Ankara
29°

AÇIK

04:04

İMSAK'A KALAN SÜRE

Celepçiler, Kasaplar ve Yetiştiriciler Derneği Kuruldu

ABONE OL
9 Ekim 2017 10:50
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Kasaplar, Celepçiler ve Sakatatçılar Odası’nın 2010 yılında kapanmasının ardından, Hayvancılık sektörü esnafının sesi olacak Polatlı Celepçiler, Kasaplar ve Yetiştiriciler Derneği kuruldu.

Polatlı Celepçiler, Kasaplar ve Yetiştiriciler Derneği, geçtiğimiz gün Bilal Üstün Bakanlığında kuruldu. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Üstün; “Polatlı Kasaplar, Celepçiler ve Sakatatçılar Odası’nın 14 Nisan 2010 tarihinde kapanmasından sonra yıllardır esnaf ve celeplerin sorunlarını anlatacağı ne bir muhatap ne de bu sorunların tartışılacağı bir platform bulunmakta. Hayvancılık ve et ürünleri ile uğraşan esnafın sorunlarına bir nebze de olsa yardımcı olmak, sorunları gidermek ve gerektiğinde ilgili makamlara aktarabilmek  için arkadaşlarımızla birlikte kuruyan ağacın sulanmasına karar verip Polatlı Celepçiler, Kasaplar ve Yetiştiriciler Derneğini kurduk. Derneğimizin sektörde çalışan tüm esnafımıza ve tüm Polatlı halkına hayırlı olmasını diliyorum. Derneğimizin hayvancılık sektörünü tek çatı altında toplayarak Polatlı’nın ihtiyacı olan kaybolmuş  birlikteliği yeniden sağlayacağına inanıyorum.”dedi.

“İlçemizde bir hayvan pazarının olmamasını geçmiş siyasilerin bir ayıbıdır”

Üstün, açıklamasının devamında; “Bununla birlikte Belediye Başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya ile yaptığımız istişarelerde hayvancılık sektöründe Polatlı’da bir boşluk olduğuna ve  Polatlı’ya yapılacak bir hayvan pazarının bu boşluğu doldurarak hayvancılık sektöründe Polatlı’yı bir cazibe merkezi haline getireceği konusunda hem fikir olduk. Bugüne kadar çoğu siyasetçinin söz verip de yapmadığı hayvan pazarını Sayın Yıldızkaya yapmaya başladı ve inşallah en yakın zamanda da bize teslim edecektir. Belediye başkanımız bugüne kadar vermiş olduğu sözleri tek tek yerine getirirken celepçi ve kasaplara verdiği sözün arkasında durarak tarım konusunda kendisini ispatlamış olan ilçemizin hayvancılık konusunda da hak ettiği yere gelmesi için Ankara civarında eşi benzeri olmayan örnek bir hayvan pazarını ilçemize kazandıracaktır inşallah. Zaten bugüne kadar ilçemizde bir hayvan pazarının olmamasını geçmiş siyasilerin bir ayıbı olarak görüyoruz. Sayın Yıldızkaya’nın bu eksikliği gidermek konusunda gösterdiği hassasiyet ve yaptığı girişimlerden dolayı kendisine tüm kasap ve celepler adına teşekkür ediyorum. Hem derneğimiz hem de pazarımız tüm halkımıza hayırlı olsun.”ifadelerine yer verdi.

Derneğin Kurucu Üyeleri:

Polatlıda hayvancılıkla uğraşan celp besici ve yetiştiricilerden oluşan ve Bilal Üstün önderliğinde kurulan dernek ilk kurucu üyeler şu isimlerden oluşmakta: Bilal Üstün, Metin Tekeli, Mustafa Sezer, Battal Şahan, Bekir Dalga, A. Latif Sönmez, Ercan Balcı,  Hakan Kılavuz, Cihan Özkan ve Eser Yiğit. Dernek, önümüzdeki günlerde yeni üyeler ve yeni pazar yeri ile birlikte geleceğin yönetim ve denetimini şekillendirecek.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.