Ana sayfa GÜNDEM Ar: “Girişimcilik ileri görüşlülük ve risk demektir”

Ar: “Girişimcilik ileri görüşlülük ve risk demektir”

943
0

ANKESOB ve KOSGEB işbirliği ile 21-24 Ağustos 2017 tarihleri arasında verilen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarı ile tamamlayan 30 girişimci adayına sertifikaları, ANKESOB Toplantı Salonu’nda düzenlenen bir törenle teslim edildi. 

ANKESOB 2017 Yılı II. Dönem 9. Grup ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayan 30 girişimci adayına sertifikaları takdim edildi. ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, “Girişimciliğin gelişmesi yeni esnaf ve sanatkarların oluşmasına katkı sağlar.” dedi.  2017 Yılı II. Dönem 9. Grup ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ sonrasında sertifika alma hakkını elde eden 30 girişimci adayına  sertifikaları ANKESOB Başkan Vekilleri Hüseyin Ar, Muhittin Köksal, ANKESOB Yönetim Kurulu Üyesi Tunçay Elmadağlı, ANKESOB Genel Sekreteri Nurettin Erol ve Eğitim, Proje ve Ar-Ge Müdürü Erdoğan Özen tarafından takdim edildi.

“KOSGEB destekleri ile kalıcı iş kolları oluşturacaksınız”

ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, “Sertifika almaya hak kazanan girişimci adaylarımıza bundan sonra yapacakları işlerde şimdiden başarılar diliyoruz. Temennimiz işletme kuracak girişimcilerimizin başarılı olmaları ve ülkemiz  kalkınmasına katkı sunmalarıdır. Girişimciliğin gelişmesi yeni esnaf ve sanatkarların oluşmasına katkı sağlar. Girişimcilik ileri görüşlülük yani yeni ufuk ve risk demektir. Fırsatları görüp risk almadığınız zaman başarılı olma şansınız da olmayacaktır. Sizler, burada verilen teorik bilgiler ışığında doğru iş planları yaparak kullanacağınız KOSGEB destekleri ile kalıcı iş kolları oluşturacaksınız ve inşallah bölgemiz için, ülkemiz için  istihdam ve katma değer yaratacaksınız. Sizlerin ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasında  önemli bir rol oynayacağınıza gönülden inanıyorum. Başaracağınıza emin olun ve başarmak için çok çalışın. ANKESOB olarak bizler, ülkemizin kalkınması için elimizden gelen her türlü çabayı göstermeye devam edeceğiz.” diye konuştu. Tören, girişimci adaylarına sertifika takdimlerinin ardından sona erdi.