DOLAR 8,47470.19%
EURO 10,0727-0.01%
ALTIN 497,780,13
BITCOIN 336814-1,40%
Ankara
26°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Müftü Muslu’dan Veda

ABONE OL
6 Ekim 2017 12:28
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, dün düzenlenen Camiler ve Din Görevlileri Haftası Programında veda konuşmasını yaptı.

İlçe Müftüsü Mehmet Muslu’nun İstanbul  Beylikdüzü İlçe Müftülüğüne tayini çıktı. 2011 yılında Polatlı İlçe Müftülüğüne atanan Mehmet Muslu 6 yıllık görevinin ardında İstanbul Beylikdüzü İlçe Müftlüğü’ne görevlendirildi. Müftü Muslu’nun yerine Çankaya ilçesi Vaizi Vaizi Hayri Cihangeri görevlendirildi. Müftü Muslu, düzenlenen Camiler ve Din Görevlileri Haftası Programında veda konuşmasını yaptı.

“İlk attığımız Cami temeli Hz. Ömer Camii oldu”

İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, yaptığı veda konuşmasında şunları söyledi: “Bundan 6 yıl önce büyük bir heyecan ve sevinçle Polatlı’da görevime başlamış­tım. 2011 yılı Camiler ve Din Görevlileri haftasında İlk attığımız Cami temeli Hz. Ömer Camii oldu ve hamdolsun şuan ibadete açılmıştır. Bununla birlikte daha önce temeli atılmış olan ve dönemimde tamamlanarak ibadete açılan Duatepe Şehitler Camii ile Yenimahalle Camiileri de ibadete açıl­mıştır. Ayrıca, Çekirdeksiz Mah. Camii, Sapanca Mah. Camii, Aşağı Hacıosmanoğlu Mah. Camii, Tüfekçioğlu Mahalle Camiileri yıkılarak yeniden yapıldığı gibi; Elif- kent, Doğakent ve Liderkent Siteleriyle birlikte, Cuma Mescidi, Suffa Mescidi, Bekir Sami Bilgiç Mescidi yapılarak ibadete açtığımız ve kısa sürede kadrosunuda aldığımız yeni mescitler arasına girmiştir. Zirvekent gibi yeni yapılan ve halen farklı mahallelerde bulunan bazı sitelerde de mescid yerleri ayrılmış bulunmak­tadır.”

Polatlı’ya birçok cami yapıldı

“Polatlı’mızda sizlerin destekleriyle Hz. Ömer ve Hz. Ebubekir Camiinden sonra Hz. Osman Camii temeli de atılmış inşaatları devam etmektedir. Musa Topbaş Külliye Camii kaba inşaat halinde devam ederken Külliye kısmı tamamlanmıştır. Yeni sanayi Sitesi ikinci cami için dernek çalışmalarında proje onay aşamasına gelmiştir. Polatlı Organize Sanayii Bölgesinde güzel bir camii yapımı için Organi­ze Sanayi Yönetim Kurulu gerekli istişari çalışmaları başlatmıştır. Fatih Camiinin yıkılarak yerine daha büyük bir cami yapılması için derneğimiz çalışmalarını sür­dürmektedir. Cami projesi onay aşamasındadır. Bu Camiler ve Din Görevlileri haftamız itibariyle de Hz. Ali Camii Derneği ile Vey­sel Karanı Camii ve K.Kursu Derneği kurulmak suretiyle çalışmalara başlanmıştır.”

“80 civarı kız öğrencimize hafızlık yapma imkanı sağlanacak”

“Ayrıca eğitim noktasında 6 adet C grubu, 21 adet D grubu, olmak üzere 27 adet K. Kursu ile 4 ayrı mahallede toplamda 9 derslikten oluşan Gürer Çelik, Bilal-i Ha­beşi, İstiklal ve Yenimahalle K.Kurslarımızda 4- 6 yaş sınıfları açılarak her yıl yak­laşık 200 öğrenciye hizmet verir haldedir. Beylikköprü mahallemizde uzun yıllar atıl vaziyette kalan K. Kursu binasının tadi­latı yapılarak, Erkek Yatılı K.Kursu olarak Hafızlık temel eğitimi yanında Klasik Arapça eğitimi hizmet vermeye başlamıştır. Yunus Emre Yatılı Hafızlık Kız K.Kursumuz ihtiyaca cevap veremediği için Fetö’den Vakıflar Genel Müdürlüğüne geçen Filiz Kız Öğrenci Yurdu yeni ismiyle 15 Temmuz Şehitleri Kız K. Kursu olarak tadilatı tamamlanmak üzeredir. Burada yaklaşık 80 civarı kız öğrencimize hafızlık yapma imkanı sağlanacaktır. Fahri Altan Erkek Yatılı Hafızlık K. Kursumuz da halen hafız yetiştirmeye devam etmektedir. Daha geniş kapasiteye sahip bir binaya acilen ihtiyaç duyulmaktadır.”

” Varsa bir hakkım helal olsun”

“Benden sonra göreve gelecek İlçe Müftümüz bizim bıraktığımız yerden daha ile­riye götürecek tecrübe birikimine sahiptir. Benim dönemimde nasıl ki bu hizmet­lere sahip çıktınız daha fazlası ile yine Müftülüğümüz hizmetlerine sahip çıkarak destek olmanız en büyük dileğimdir. Tüm bu hizmetlerin ilçemize ve halkımıza hayırlı olmasını dilerken, Onay veren başta Valilerimiz, İl Müftülerimiz, İlçe Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız, Cami Dernek ve Vakıflarımız ile STK’larımıza, Müftülük persone­limiz ve din gönüllüsü kardeşlerimize; proje ve fikirleriyle destek olan, vakit ayı­ran, bedenen çalışarak veya maddi katkılarda bulunarak bu eserlerin ortaya çık­masına vesile olan herkese şükranlarımı sunarım. Bu iyiliklerin devamını ve Al­lah’ın rızasını kazandırmaya vesile olmasını dilerim. Bana olan tüm haklarınızı helal etmenizi, başarılı hizmetlerde bulunmam için dualarınızı esirgememenizi istirham ederken ben de hepinize varsa bir hakkım helal ettiğimi ifade etmek isterim.”

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.