Ana sayfa GÜNDEM O Yol Nihayet Asfaltlandı!

O Yol Nihayet Asfaltlandı!

1117
0
PAYLAŞ

Eylül ayında haberini yaptığımız, Şentepe Adliye arkasında bulunan ve yeni yapılan sitelerle yüzlerce vatandaşın yaşadığı, minibüs ve otomobillerin sıkça kullandığı Mevlana caddesi yolu asfalta kavuştu.

Şentepe Adliye arkasında yeni binalar yükseliyor ve Şentepe’nin yeni gözdesi bu yerde yüzlerce vatandaş yaşıyor. Bu bölgeye üç ay önce de Minibüs seferleri başlamıştı fakat hem minibüs şoförleri hem de yolu kullanan diğer araç sahipleri asfaltsız bu yoldan oldukça şikayetçiydiler. Hatta Minibüsçüler derneğinden, oradaki güzergahın yağışlar başladığında iptal edilmesinin söz konusu olduğu yönünde bir açıklama bile gelmişti. O yolda cumartesi günü Ankara Büyükşehir Belediyesince asfalt çalışmaları başladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Fen İşleri Şefliği ekiplerinin Şentepe Mahallesi Mevlana Caddesi üzerinde yaptığı yol asfalt çalışması mahallelilerce büyük bir sevinçle karşılandı. 1 km atılacak asfalt sonrasında yol tekrar trafiğe açılacak.

Karabayır, çalışmaları yerinde inceledi

Yeni Adliye Binası’nın hemen arkası ve yanına yapılan binalarda oturan vatandaşlar Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Şefi Mehmet Karabayır’a ve ekibine yaptıkları yol asfalt çalışmasından dolayı teşekkür etti.  Mahalleliler; “Burası hem Şentepe’nin hem de Polatlı’nın yükselen değeri konumunda daha önce buradan hızlı geçen araçların tozunu yutuyorduk. Rabbim Mehmet Karabayır ve ekibi başta olmak üzere emeği geçen herkesten razı olsun. Bizim bu şikayetimizi giderdikleri için, tabi ki bu yol yapılacaktı ama belki bir sene sonra bu kadar erkenden iş planı sonrası yapılması bizi mutlu etti.” diye konuştu.

3 cadde ve 8 okula daha asfalt atılacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Fen İşleri Şefi Mehmet Karabayır ise, “Burada en büyük teşekkürü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Melih Gökçek ve Fen İşleri Daire Başkanımız sayın Vedat Üçpınar’a borçlu olduğumuzu düşünüyorum. Tabi ki onlar bize vatandaşlarımızın sorunu en öncelikli sorununuz, onların sorunlarını gidermek için çalışacaksınız. Vatandaşların sorunu bizim sorunumuz diye buraya gönderdiler. Bizlerde Büyükşehir’in nimetlerini halkımıza sunuyoruz. Şentepe’nin yeni gözdesinin sakinlerine hayırlı olsun. Sayın Melih Gökçek Başkanımızın onlara kucak dolusu selamı var.” ifadelerini kullandı. Karabayır ayrıca, Akıncılar, Serhat ve Neşet Ertaş caddelerinin asfalt planına alındığının müjdesini verdi. “Bu caddelerimizde ki altyapı sorunu bittikten sonra hemen ilk işimiz buralara başlamak. Bunun yanında 8 tane okulumuzun bahçesinin asfaltını yapacağız. Kasım’ın sonuna kadar da rutin olarak gerçekleştirdiğimiz yama çalışmamızı sürdüreceğiz.” dedi.