DOLAR 8,47520.18%
EURO 10,07690.01%
ALTIN 497,760,13
BITCOIN 3394410,01%
Ankara
26°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Yeşilvadi ve Yeşilkent sitesi sorunları TBMM’de

ABONE OL
30 Eylül 2017 11:34
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Nisan ayında gazetemizde çektikleri sıkıntılarla yer alan, Doğalgaz ve kanalizasyon hizmeti olmadan yıllardır yaşamlarını sürdürmeye çalışan, ilçemiz Eski Polatlı yolu üzerinde bulunan Yeşil vadi ve Yeşil kent sitelerinde yaşayan vatandaşların sorunları TBMM’ye taşındı.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Levent Gök, ilçemizde bulunan Yeşilvadi ve Yeşilkent sitelerinin sorunları hakkında TBMM’ye soru önergesi verdi. Gök, Başbakan Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak cevaplanması istemiyle verdiği önergede şunları söyledi: “Polatlı ilçesinin Yeşilkent ve Yeşilvadi sitelerinde yerleşim 5 yıl önce başlamış olmasına karşın bölgeye halen doğalgaz ve kanalizasyon hatları götürülmemiştir. Yapı kullanım izni çıkmış olmasına rağmen sitelere gelen ana asfalt yolun imarının çıkmaması sebebiyle vatandaşlarımız temel ihtiyaçlarından mahrum bırakılmaktadır. Semt sakinleri 5 yıldır bütün ilgili makamlara başvurular yapmışlar ancak herhangi bir sonuç alamamışlardır.”

Gök, şu soruları yöneltti:

Sözü geçen sitelere 5 yıl önce yerleşim olmasına rağmen bölgeye gelen yolun ve çevresinin imarı neden çıkarılmamıştır?

ASKİ imar konusunu bahane ederek bölgeye kanalizasyon hattı çekmemektedir. ASKİ imar olmadığı halde su hattını nasıl inşa etmiştir?

İmar sorunu sebebiyle ASKİ’nin Ankara’da hizmet götürmediği kaç hane bulunmaktadır?

Bölgeye doğalgaz ve kanalizasyon hattı çekilmesinin ayrı ayrı maliyetleri nedir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin keyfi seçimlerle bazı bölgelere hizmet götürmemesini doğru buluyor musunuz?

“Çile çekiyoruz, rezillik çekiyoruz!”

Site sakinlerinin çektiği sıkıntıları manşetimize taşıdığımızda, site sakinleri 16 Nisan referandumunun tamamlanmasının ardından çalışmaların başlayacağı cevabını aldıklarını söylemişlerdi fakat o günden bu yana sorunlar çözüme kavuşmadı. 2005 yılında ruhsat verilen sitelerde yaşayan vatandaşlar Polatlı’da üvey evlat muamelesi gördüklerini belirtmişlerdi. Site sakinlerinin başlıca sorunları doğalgazın gelmemesi ve kanalizasyonun bulunmaması… Evlerin hepsinin 2005 tarihli ruhsatlarında kanalizasyon yazıyor. Ev sahipleri de buna güvenerek yerleşmişler. Fakat yıllardır ne doğalgaz ne de kanalizasyon konusunda bir çalışma yapılmamış. Site sakinleri, fosseptik çukuru oluşturmuş, onu da haftalık çektirmek için kişi başı en az 50 TL para ödüyorlardı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.