Ana sayfa GÜNDEM Bıyıkoğlu’nun Şirketine İhracat Ödülü

Bıyıkoğlu’nun Şirketine İhracat Ödülü

1644
0

Ankara Pancar Kooperatifi Başkanı Muhittin Bıyıkoğlu’nun oğulları, Bülent Bıyıkoğlu ve Levent Bıyıkoğlu’nun Firmaları KV331 Audio (Türk Marşı), İhracat Yıldızları 2017 yarışmasında, hizmet ihracatı şampiyonu oldu.

Amerika’da adını Mozart’ın meşhur Türk Marşı (Alla Turca) bestesinin opus numarası olan KV331’den alan KV331 Audio şirketi kurucusu Bülent Bıyıkoğlu, kardeşi Levent Bıyıkoğlu ile birlikte İhracat Yıldızları 2017 yarışmasında, hizmet ihracatı şampiyonu ödülünü aldı.

Proje nasıl gelişti?

SynthMaster’in geliştiricisi olan Bülent Bıyıkoğlu, projeyi ilk olarak 1995 yılında PC World dergisinin açtığı “Altın Disket” yarışmasına katılmak için hazırlamış ve bu çalışmasıyla ikinciliği elde etmiş. SynthMaster, DXi, RTAS ve VSTi enstrümanlarını kullanabilen hemen her programa uyum sağlayabildiği gibi, aynı zamanda tek başına bir yazılım olarak da çalışabiliyor. Bu sayede SynthMaster’i denemek isteyen kullanıcılar parametrelerle özgürce oynayarak kendi enstrümanlarını oluşturabiliyor, diledikleri efektleri ekleyebiliyor, hazır sesler üzerinde değişiklik yapabiliyor ve ürettikleri sesleri MIDI klavyeleri olmasa dahi bilgisayar klavyesi yardımıyla dinleyebiliyorlar.

Dışarıdan gelen ses kaynaklarını da işleyebiliyor

SynthMaster aynı zamanda dışarıdan gelen ses kaynaklarını da işleyebiliyor. Örneğin mikrofon yardımıyla kendi sesinizi veya Line-in girişinden bağladığınız bir enstrümanı programa yönlendirebiliyor, bu seslere farklı efektler ekleyebiliyor ve bağladığınız enstrümanları çalarken SynthMaster’da oluşturduğunuz sesleri kullanabiliyorsunuz. SynthMaster yazılımının David Guetta, Armin van Buuren, Martin Solveig, Axwell ve Zedd gibi dünyaca ünlü prodüktör ve DJ’ler tarafından kullanıldığı biliniyor.