Ana sayfa GÜNDEM POLATLI TARİHTE BUGÜN

POLATLI TARİHTE BUGÜN

773
0

26.09.2000

Bir kaostur gidiyor

Hacettepe Üniversitesi’nden sonra Gazi Üniversitesi’nin de Polatlı’ya  yüksekokulu açması ‘’Üniversitekent’’ olmayı hedefleyen Polatlı’yı oldukça sevindirmişti.

Ancak, Hacettepe’nin kuruluşu sırasında yaşanan sorunlar ve bu sorunların bilinmezliği   Polatlı’yı adeta şaşkına çevirmişti.

Şimdi benzer olaylar Gazi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nun kuruluşu sırasında yaşanmaya başladı. Dörtyoldaki Zirai Donatım Deposu’nun , yüksekokula dönüştürülmesine  karar verdikten sonra gecikmeli olarak başlayan çalışmalar, ekonomik olanaksızlıklar nedeniyle iyice aksadı.

Tam bu sırada hayırsever hemşehrimizi Mevlüt Yılmaz imdada yetişti.

Kaymakam Selman Yurdaer’le görüşerek okula bağışta bulunmaya karar veren Mevlüt Yılmaz, 55 milyarlık bağışıyla dikkati çekti.Yılmaz  okulun bu yıl eğitime başlamasını istiyor ve bizzat tüm çalışmaları yakından takip etmeye çalışıyordu.

Mevlüt Yılmaz ilerleyen zamanlarda okulun gidişatı ile ilgili olarak kesin ve net bilgiler alamamasının sıkıntısını yaşadı.

Dün yaptığımız görüşmede de endişelerini  dile getiren Mevlüt Yılmaz okula yaptığı bağışın zamanında işe yaramasını istiyor.

Mevlüt Yılmaz, belediye başkanın da bu konuda destek bekliyor.

Ancak, yardım duyarlılığına karşılık kiminle ve hangi çerçevede muhatap olacağının askıda kalması nedeniyle hadisenin bir meçhule dönüştüğünü söylüyor.Gazi Üniversitesi’nin Polatlı’ya açmaya karar verdiği yüksekokulun ilçenin üniversite kenti olmasına yönelik önemli ikinci adım olarak değerlendiriliyor.

Bu nedenle okulun, her yönüyle kamuoyuna anlatılması gerektğini söylüyorlar.Yüksekokulun önemine değinen kamuoyu bunun öneminin herkes tarafından kavranması gerektiğini de ifade ediyor.