DOLAR 8,47480.19%
EURO 10,0747-0.01%
ALTIN 498,180,21
BITCOIN 338594-0,39%
Ankara
26°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

 Kılıç’ın “Son Tayyareci” kitabına imza günü

ABONE OL
23 Eylül 2017 15:16
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mustafa Kılıç’ın geçtiğimiz günlerde yayımlanan “Son Tayyareci” kitabı, düzenlenen imza gününde okuyucuları ile buluştu. Kılıç, “Son Tayyareci” kitabım Atatürk’ün özlemle ifade ettiği gibi; ‘Kanatlı bir gençlik yetiştirmek’ oluşumuna inşallah önemli katkı sağlar” ifadelerini kullandı.

Araştırmacı Yazar Mustafa Kılıç’ın yeni kitabı; Türk havacılık tarihine farklı bir bakış getiren “Son Tayyareci”nin imza günü Sivrihisar Air Show’da gerçekleşti. Aynı zamanda Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneği üyesi olan Mustafa Kılıç, “Son Tayyareci” kitabını imzaladı. Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesisleri’nde Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneği (TVHMD) standında kitabını imzalayan Kılıç, havacılığın kendisi için bir tutku olduğunu ifade ederek, “Türk havacılık tarihini gençlerimize çok doğru aktarmalıyız. ‘Son Tayyareci’ kitabım, havacılık tarihi ile ilgili bir kaynağı kamu oyuna kazandırmak, genç kuşağa Türk havacılık tarihinin önemli kurumları ile havacılığın gelişmesinde önemli rol oynayan isimleri anlatarak, havacılığa isteklendirmek için uzun araştırmalarım ve çalışmalarım sonucunda ortaya çıktı.” dedi.

Kılıç “Son Tayyareci”yi kaleme almaktaki amacını ise kitabın önsözünde şöyle açıklıyor: “Türk havacılık tarihinin önemli kurumu Türk Hava Kurumu (THK) köklü bir tarihi geçmişe sahip olmasına karşın, kurumun tarihine yönelik olarak yapılan çalışmalar neredeyse yok denilecek kadar azdır. THK’nın 1925’teki ilk tüzüğünden bu güne değişmeyen misyonu gereği; Türk gençliğine havacılığı tanıtmak ve sevdirmek, havacılığın askeri, ekonomik, siyasal ve sosyal önemini anlatmak, Türkiye’de havacılık sanayisini kurmak ve geliştirmek, gençliğin havacılığı bir yaşam biçimi haline getirmesini sağlamak ve Atatürk’ün özlemle söylediği gibi; ‘Kanatlı bir gençlik yetiştirmek’, arzusu bana yol gösterici oldu.”

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.