Ana sayfa GÜNDEM TARİHTE BUGÜN

TARİHTE BUGÜN

784
0

21.09.2000

İsmi  Dr.Mazhar Germen olarak değiştirilen Polatlı Devle Hastanesi’nin resmi açılışı, Sağlık Bakanı Osman Durmuş’un katıldığı bir törenle yapıldı.Saat 11.00’de başlayan törende konuşan bakan Durmuş’un  katıldığı bir törenle yapıldı.Saat 11.00’de başlayan törende konuşan bakan Durmuş Türkiye’de kalite bir sağlık sektörünün oluşması için çaba sarfettiklerini,ancak bürokrasinin kaprisi yüzünden bazı gecikmelerin yaşandığını belirtti.

Sağlık personelini ilgilendiren Döner Sermaye kararnamesinin mutlaka çıkması gerektiğinden  söz eden bakan Durmuş ,’’eğer bu kararname bu hafta çıkmazsa biz de oturup vatandaşımızla dertleşiriz’’ diyerek bir anlamda üyesi bulunduğu kabineye mesaj verdi.

Türkiye’de 751.hastane olarak Polatlı’daki devlet hastanesini açtıklarını söyleyen Sağlık Bakanı Osman Durmuş’a günün anısına bir de plaket verildi.

Törenden sonra hastaneyi gezen Sağlık Bakanı , son derece modern bir ortamla karşılaşınca memnuyetini dile getirdi.

Durmuş,Başhekim Necdet Güler’in  odasından bir süre dinlendikten sonra hastaneden ayrılıp MHP teşkilatanı ziyaret etti.

Beraberin de bölge milletvekili Sedat Çevik’le birlikte Polatlı’ya gelen bakan Durmuş ,parti teşkilatına yaptığı ziyarette partililerle bir süre sohbet etti.

Durmuş daha sonra ilçeden ayrıldı.

Eski Hastane Açılacak

Ptv’nin sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Osman Durmuş eski hastane binasının tadilatı yapıldıktan sonra açılacağını söyledi.Bakan Durmuş ‘’ne zaman açılabilir ‘’ sorusuna karşılık ‘’ben size şöyle cevap vereyim.Yeni hastanemiz 1993 yılında sıfırdan başladı.ve bitti’’diye karşılık verdi.