Ana sayfa GÜNDEM Yeni Eğitim Dönemine Törenle Merhaba

Yeni Eğitim Dönemine Törenle Merhaba

786
0

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı dün itibariyle başladı; dün İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Hükümet Konağında Çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılının ilk gününde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Hükümet Konağında bulunan Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Sonrasında saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı. Törene katılan ilçemiz okullarından birçok idareci, daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç ile birlikte Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer’i makamında ziyaret ettiler. Kaymakam Tunçer ve eğitimciler, 2017-2018 eğitim öğretim yılının sorunsuz bir şekilde tamamlanması konusunda istişare ettiler.

5 milyon TL ödenek alındı

Kaymakam Tunçer, okul idarecileriyle yaptığı görüşmede öncelikle yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Tunçer, bu yıl ilçemizdeki okulların bakım onarımı için yaklaşık 5 milyon TL ödenek alındığını belirterek, fiziki altyapı konusunda çocukların en güzel şekilde eğitim öğretim alması için gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi. Okul dışındaki güvenlik önlemleri ile ilgili de konuşan Tunçer, idarecilere; okul içinde ve dışında hiçbir sıkıntıyı göz ardı etmeden bildirmelerini söyledi. Tunçer, “Çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları için her türlü çalışmayı yapıyoruz” dedi. Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç ise, el birliği ile Polatlı’daki eğitim kalitesini en üst seviyeye çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

“Tatil süresince yoğun bir çalışma temposu içerisindeydik”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, çelenk sunma töreninde yaptığı konuşmada ise şunları söyledi: “2017-2018 eğitim öğretim yılının bugün itibariyle başlaması münasebetiyle siz değerli, yönetici arkadaşlarımız öğretmen arkadaşlarımızla eğitim öğretimi huzurlu, sağlıklı bir şekilde başlatmak amacıyla burada toplandık. Çok şükür uzun bir aradan sonra çocuklarımızla, öğrencilerimizle, öğretmen arkadaşlarımıza ve diğer bütün çalışanlarımızla yeniden yuvalarımıza dönmüş bulunmaktayız. Bunun sevincini, gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tatil süresince bütün okul yöneticisi arkadaşlarımız ve bizler yoğun bir çalışma temposu içerisindeydik. Öğretmen sirkülasyonlarının yoğun olduğu tayinlerin gerek ilçe il dışı gerek özür grubu bunun sene içerisinde iki kez yaşanması münasebetiyle ardından yönetici atama süreçlerinin de aynı şekilde iki defa Ankara içerisinde çalıştırılması nedeniyle yoğun bir sirkülasyon oldu. Görevde olan arkadaşlarımızdan aramızdan ayrılan oldu, başka okullara nakil giden tayin giden arkadaşlarımız oldu. Bu nedenle ciddi bir planlama, ciddi bir çalışma yürütmek durumunda kaldık.”

“Bizlere emanet edilen 25 bin öğrencinin hamisiyiz sahipleriyiz”

“İlçemiz merkezinde ve mahallelerinde bulunan okullarımızın neredeyse %80 85’i ciddi manada bakım ve onarım içerisine alındı. Çok şükür eğitim öğretimi büyük oranda aksatmayacak şekilde onarım faaliyetlerimiz bir kısmı tamamlandı, bir kısmı ise eğitimi doğrudan etkilemeyecek şekilde devam etmektedir. Bu manada siz değerli yönetici arkadaşlarımıza eğitim öğretimin kurumsal anlamda, fiziki anlamda öğrenciye ve velilerimize, öğretmenlerimize hazır tutulması anlamında göstermiş olduğunuz fedakârlıklarınızdan dolayı, gayretlerinizden dolayı ve üstün çalışmalarınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kıymetli çalışma arkadaşlarım bizler Polatlımızda bizlere emanet edilen 25 bin öğrencinin hamisiyiz sahipleriyiz. Bizler bizlere emanet edilen çocuklara ruhen, ahlaken, fikren, bedenen, fiziken en olumlu şekilde yetiştirebilmenin gayretini çabasını gösterecek olan en önemli meslek grubuyuz. Bu anlamda hiç birimizin yapacağımız işle ilgili mazeretinin de olmaması gerekiyor. Çünkü her meslek belki mazereti kabul eder ancak öğretmenlik mesleği asla mazereti kabul etmez. Bu nedenle her birimiz başta bizler olmak üzere, benden başlamak üzere aşağıya doğru siz yönetici arkadaşlarımız, öğretmen arkadaşlarımızla beraber el birliği ile bütün gücümüzü yapacağımız işimize hasretmek suretiyle fedakarlığın en üst seviyesinde fedakarlıkları göstermek suretiyle vazifemizi ifa etmeye devam edeceğiz. Çünkü bizim bir gayemiz var, bu gayede bu vatanın bizlere emanet etmiş olduğu aziz şehitlerimizin bizlere bıraktığı bu, vatanı gelecek nesillere en sağlıklı, en huzurlu bir şekilde bırakmak ve emanet etmektir. Bunu sağlayabilmek içinde elimizde her türlü imkan var, gücümüz var, birikimimiz var ve yol haritalarımız var.”

“Hep bir adım daha önde olmak durumundayız”

“Bu eğitim öğretim yılı itibariyle yenilenen bir eğitim müfredatıyla başlangıç yapacağız. Birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıflar bu sene itibariyle yenilenmiş müfredatla eğitim çalışmasını yürütecekler. Gelecek eğitim öğretim yılından itibaren de bütün sınıf kademelerinde yenilenen müfredat uygulamaya konulacak değerli arkadaşlar. Bizler dünyanın gelişmesini de yakından takip etmek suretiyle kendimizi sürekli güncellemek sürekli yenilemek, okumak, araştırmak ve ihtiyaç duyduğumuz alanlarda kendimizi tamamlamak suretiyle çocuklarımızın, gençlerimizin de karşısına da bu şekilde çıkmak durumundayız. Her şeyimizle, donanımlarımızla çocuklarımızdan ve nesillerimizden hep bir adım daha önde olmak durumundayız. Davranışlarımızla, konuşmamızla, giyim tarzımızla ve diğer bütün yaşam koşullarımızla onlara örnek ve rehber olmak durumundayız. Bu gidişle hareket ettiğimizde eminiz ki ilçemiz Polatlı’da eğitim öğretim faaliyeti başladığı gibi huzurlu bir şekilde inşallah 8 Haziran 2018 tarihinde de sona erecek. Biz biliyoruz her birimiz birimize bakıyoruz, birbirimizin varlığından güç alıyoruz, birbirimizin söylemlerinden enerji alıyoruz bu anlamda her birimiz birbirimize yakın olan okullar bir birlerine yakın olmak koşuluyla yakından uzağa doğru hep destek olmak fikren katkıda bulunmak fiilen bazen bir arkadaşınızın ihtiyacını olduğunu bildiğinizde onun yanında yer almak suretiyle eğitim öğretim faaliyetini en iyi şekilde yürütmeyi amaç ediniyoruz. Ve bu manada sizlerden üstün destek ve gayret bekliyoruz. Sizlerden istirhamımız bütün velilerimizle, bütün çalışan arkadaşlarımızla ve öğrencilerimizle onların ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü hazırlığı zaten yaptık. Bunun içinde eğitim öğretim süresince karşımıza gelen bütün sorunları yine eş güdüm içerisinde paylaşmak suretiyle bertaraf ederek büyümeden önleyebilmenin tedbirlerini almak ve huzurlu bir eğitim öğretim yılı sürdürmektir. Başta öğretmen arkadaşlarımız olmak üzere şuan burada hazır bulunan bütün yönetici arkadaşlarımıza, öğrencilerimize ve bizimle birlikte bu süreci sürekli takip edecek vatandaşlarımıza hayırlı, huzurlu bir öğretim yılı diliyorum.”