DOLAR 8,55590.02%
EURO 10,11130.01%
ALTIN 494,22-0,01
BITCOIN 309971-4,90%
Ankara
25°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Sakarya Zaferi, Türkiye Cumhuriyetinin Doğum Yeridir

ABONE OL
18 Eylül 2017 10:39
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Özel: “Sakarya zaferini kutlama ve tanıtım noktasında  yıllar var üstün çaba ve gayretle, ortaya koyduğu değerli çalışmalarla “Büyük Sakarya Zaferi Haftasını” kutlayan Gazi Polatlı şehri, bu işi başarmıştır. Şimdi sıra  Ankara’dadır ve Büyük Sakarya Zaferini, Ulusal düzeyde kutlamak için Ankara Büyükşehir mutlaka devreye girmelidir..”

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Polatlı Belediyesi Meclis Üyesi Mahir Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde Sakarya Zaferini anlattı. Özel, meclis kürsüsünden şunları söyledi: “Sayın Başkan Çok Değerli Üyeler Türk’ün Büyük Sakarya zaferini  96 yıldönümün de kutlamak için MHP Ankara Büyükşehir gurup adına  huzurlarınızdayım. Öncelikle yaşadığı her günü acı, keder ve zulüm için de esaret altın da geçiren Musul, Kerkük, Telafer, Halep ve Doğu Türkistanın Uygur Türklerine, Türk dünyasında ki soydaşlarıma, Arakan’da tüm dünyanın gözleri önün de katliama uğrayan din kardeşlerime huzurlarınızdan Yüce Türk Milletin en halisane kalbi temennilerini, dualarını ve desteklerini iletiyorum.”

Büyük Sakarya Zaferi Haftası

“Değerli üyeler, Alınacak  kararla  10 – 13 eylül “ tarihlerinin “Büyük Sakarya Zaferi Haftası “ olarak Ankara ve diğer ilgili kuruluşlarla gerekli çalışmalar ve işbirliği sonucu tüm yurtta kutlanması hususundaki önergemin gündeme alınmasını meclisimize arz ettim. Sakarya zaferini kutlama ve tanıtım noktasında  yıllar var üstün çaba ve gayretle, ortaya koyduğu değerli çalışmalarla “Büyük Sakarya Zaferi Haftasını” kutlayan Gazi Polatlı şehri, kendi çapında bu işi başarmıştır. Şimdi sıra  Ankara’dadır ve Büyük Sakarya Zaferini, Ulusal düzeyde kutlamak için Ankara Büyükşehir mutlaka devreye girmelidir. Biliyoruz ki burada bulunan veya Türk Yurdunda yaşayan her birey; Sakarya Zaferinin dünya tarihine en uzun meydan muharebesi olarak mühür vurduğu bu toprakların evlatları olarak atalarının duyduğu onuru, coşkuyu ve heyecanı her an duymaktadır. Türk yurdunun her köşesin de içinde bulunduğumuz “ Büyük Sakarya Zaferi Haftası” olarak kutlanılarak öne alınması yönünde daha aktif çabalar ve girişimlerde bulunulmasına, Ankara Büyükşehir Meclisi olarak her birimizin için katkıda bulunacağı ve öncelikli görevi olacağına inancımız tamdır.”
”Kuzey Irak Referandumu Türkiye İçin Gerekirse Savaş Sebebi Sayılmalıdır”
“Türkün karşısına doğrudan çıkmaya cesaret edemeyen mihraklar terör örgütlerine verdiği desteklerle Türkiye üzerindeki hesaplarını hayata geçirmeye çalışıyorlar. Malazgirt’te yendiklerimiz, İstanbul’da gömdüklerimiz, Çanakkale’de Tepelediklerimiz, Sakarya’da ezdiklerimiz ve nihayetinde Afyonkarahisar önünde katıp İzmir’den denize döktüklerimiz bugün PKK-PYD, IŞİD ve FETÖ terör örgütleri vasıtasıyla geçmişte yapamadıklarını yapabileceklerini zannediyorlar. Ancak bunu dün başaramadılar yine başaramayacaklar. Suriye ve Irak’ın kuzeyinde tedavüle sürülen kirli pazarlıklar esasen Türkiye temalı, odaklıdır. Bütün dikkatler ülkemize çevrilmiştir. Oklar üzerimize yönelmiştir. Kuzey ırak Referandumu Türkiye için gerekirse savaş sebebi sayılmalıdır. Kandil, Sincar yok edilmelidir. Kerkük deyince gözleri yaşaran, Musul deyince heyecan duyan, Telafer, sözleriyle coşan yiğit ve fedakar yürekler var bu ülkede. Bu sözleriyle tüm dünyaya açık ve net mesaj veren, Ülkücü hareketin lideri, MHP genel başkanı, bilge devlet adamı Sayın Devlet Bahçeli’ nin bu tarihe ve geleceğe ışık tutan sözleri mutlaka ve mutlaka özenle ve ehemmiyetle dikkate alınmalıdır.”

“Okyanus Ötesi Ve Avrupa Merkezli Dost Olmayan Güçler”
“Okyanus ötesi ve Avrupa merkezli güçlerce Türkiye’yi yıkma planlarının açık açık konuşulduğu günümüz de yüz yıl öncesi  1917 de Atam Osmanlı’nın yıkılışını sahneleyip yaşatmak isteyenlerin gözlerinin içine bakarak söylüyoruz, Türkiye’nin kılına dokunanın başına dünyayı dar ederiz.
Sakarya, Dumlupınar, Çanakkale buna en iyi örnektir. Çok değerli üyeler, Huzurunuzda, Türk varlığının kurtuluşu ve Türk Devletinin kuruluş sebebi Büyük Sakarya Zaferini; kahramanı Ata’larının izinde olmayı ülkü edinen, bu toprakların onurlu bir evladı olarak kutluyor, sayılar sunuyorum. Ne mutlu Türküm Diyene.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.