DOLAR 8,56450.03%
EURO 10,13080.04%
ALTIN 495,140,02
BITCOIN 3356074,88%
Ankara
28°

AÇIK

04:02

İMSAK'A KALAN SÜRE

Polatlı’dan Arakan’a Yardım

ABONE OL
16 Eylül 2017 13:13
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyanet İşleri Başkanlığınca başlatılan, Arakan’daki Müslümanlar için yardım kampanyasında dün Polatlı’daki camilerde de Arakan için yardım toplandı.

İlçemizde dün cuma namazı sonrası bütün camilerde Arakanlı Müslümanlar için yardım toplandı. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Arakanlı Müslümanlara yardım için başlatılan “Arakan’ı Yalnız Bırakma” yardım kampanyası kapsamında Polatlı’da cuma namazı çıkışı bütün camilerde yardım toplandı. Diyanet İşleri Başkanlığından konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Onların sesini dünyaya duyurmaya çalışmıştır”

“Son zamanlarda Arakan’daki Müslüman kardeşlerimizin maruz kaldığı şiddet, zulüm, tehcir, vahşet ve katliamlar hepimizin yüreğini dağlamaktadır. Masum ve mazlumların uzak diyarlardan yükselen çığlıkları bizleri derinden yaralamaktadır. Bu olumsuz gelişmeler karşısında yeryüzünde en gür seda, yine aziz milletimizin sedası olmuştur. Geçmişten günümüze din, dil, ırk, coğrafya ayrımı gözetmeksizin mazlumun yanında dimdik duran milletimiz, ilk baştan itibaren Arakan’lı mazlum kardeşlerimizin de yanında yer almıştır. Onların sesini dünyaya duyurmaya çalışmıştır. Gün, yine kardeşliğimize sahip çıkma günüdür. Gün, aziz milletimizin cömertlik ve yardımseverliğini bir kez daha insanlığa gösterme günüdür. Zira yeryüzündeki bütün mazlum, masum ve mağdurların, çaresiz ve kimsesizlerin olduğu gibi Arakan’lı kardeşlerimizin de ümidi aziz milletimizdir.”

“Müminler, bir binanın yapı taşları gibidir”

“Bizler, “Müminler, bir binanın yapı taşları gibidir. Onlar, birbirlerinin hayata tutunmasını temin ederler.” (Buhârî, Salât, 88) hadisi gereği Arakan’lı kardeşlerimize uzanan yardım eli olacağız. “Müslümanların haline duyarsız kalan kimse onlardan değildir” (Taberânî, el-Mu’cemü’s-sağîr, II, 131.) hadisinin bilinciyle kardeşliğimize yine sahip çıkacağız. Bu itibarla Diyanet İşleri Başkanlığımız, “Arakan’ı Yalnız Bırakma!” çağrısıyla bir yardım kampanyası başlatmıştır. Kampanya çerçevesinde bugün ülkemiz genelindeki bütün camilerde aziz milletimizin yardımına müracaat edilecektir. Toplanan yardımlar, Arakan’lı mazlum ve masum kardeşlerimize ulaştırılacak, onların yaralarına merhem olunmaya çalışılacaktır. Yüce Rabbimiz, hayır ve hasenatınızı kabul eylesin. Mazlumların, mağdurların, çaresizlerin ümidi olan ülkemize ve milletimize zeval vermesin.”

Ayrıca hutbe ve vaazlarda yardım yapmak isteyenlerin yardımlarını TDV Polatlı Şubesi Ziraat Bankası TR520001000011000019755067 nolu hesaba yatırılması için çağrı yapıldı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.