Ana sayfa GÜNDEM Gök, Haymana yolunu sordu

Gök, Haymana yolunu sordu

714
0
PAYLAŞ

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Levent Gök, Ankara – Haymana otoyolu asfaltındaki malzeme kalınlığının azaltıldığını belirterek TBMM’ye soru önergesi verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Levent Gök’ün Başbakan Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle verdiği soru önergesinde şu ifadeler yer aldı: “İnşaatı devam eden Ankara – Haymana otoyolu asfaltının altına serilen malzeme kalınlığının azaldığı belirlenmiştir. Haymana – Oyaca arasına dökülen malzemenin kalınlığı 70 ila 80 santimetre iken bu kalınlık Oyaca’dan sonra 5 ila 10 santimetreye kadar indirilmiştir. Haymanalı vatandaşlarımız için hayati önem taşıyan bu yolun titizlikle yapılması şarttır.”

İşte o sorular;

Ankara – Haymana otoyolu için belirlenen asfalt altı malzeme kalınlığı kaç santimetredir? Sözü geçen malzeme kalınlığının belirlenmesinde hangi koşullar gözetilmiştir? Yolun farklı bölümlerinde malzeme kullanımlarının birbirine göre çok yüksek fark göstermesinin sebepleri nelerdir? Projenin toplam maliyeti nedir? Projenin bu aşamasına kadar ne kadar harcama yapılmıştır? Ankara – Haymana arası ulaşım için yapılan diğer çalışmalar nelerdir? Yeni projeler üzerinde çalışılmakta mıdır?