Ana sayfa GÜNDEM Ayar: “Bugün köyler, yarın şehirler gider”

Ayar: “Bugün köyler, yarın şehirler gider”

799
0

Saadet Partisi İlçe Başkanı Nasuh Reşat Ayar, dün yaptığı yazılı basın açıklamasında bir ülkenin dışa bağımlı olmasının doğuracağı sonuçlara karşı uyarıda bulundu.

Saadet Partisi İlçe Başkanı Nasuh Reşat Ayar, çiftçilerin sorunları, ithalat artışı ve dış siyaset hakkında yazılı basın açıklamasında bulundu. Ayar; “Bugün kadar yaptığımız kazaların hesabı yok.  Yıllardır hep kaza üstüne kaza… Eğer şoför değişirse kaza böylelikle olmaz inşallah. Duvara çarpa çarpa millet perişan hale geldi. Bu milletin dayanabilecek gücü kalmadı, bu ülke hepimizin. Türkiye’de küçük çiftçiler bitti. Geçirdiği büyük sarsıntılar nedeniyle dayanacak gücü kalmadı. Bazıları bu sebeple toprağını satarak köyünü terk etti. Orta boy dediğimiz çiftçi de neredeyse bitti. Türkiye geleninde hemen hemen topraklar el değiştirdi.  Çoğunu kimin aldığı belli değil. Bugün belirsizliğini hala koruyor. Hani Filistin 1948’de İsrailler tarafından satın alınmıştı ya bugün hemen hemen hepsini aldı. İşte biz de aynı oyuna gelmeyelim. İnşallah onlar çıkmaz şapkanın altından.  Bunlar kalleş insanlar, sana güler sonra tokat atarlar.”dedi.

“Genç nesil yetiştirilmezse üretim olmaz”

Ayar, açıklamasının devamında; “1875’lerde Abdül Hamit Paşaya karşı içerden isyan çıkartarak durmadan aynen bugün ki gibi dindar geçinerek içerden aynen feto gibi her tarafa kendi adamını yerleştirip içerden huzursuzluk çıkardılar. Tıpkı bugün ki gibi dışarıdan mal getirerek içten içer borçlandırdılar. Paşa vefat edince hemen harekete geçtiler. İşte dışa bağlılık bunları yapıyor. Türkiye’de genç nesil yetiştirilmezse üretim olmaz. Dışarıdan gelen ithal malda millet ne aldığını bilmiyor, ama onlar iyi biliyor. Her şeyi ithal eden bir ülkede ekonomi çöküntü yaşar, o ülke yokluğa doğru gider. Bugün köyler, yarın şehirler gider. Bunlar aynı zincir halkası gibi birbirine bağlıdır. Eğer biri koparsa hepsi kopmuş olur çünkü insanlarda aynen öyle bağlıdır. Bugün Türkiye Dünyaya mal verecek bir ülke ama şimdi almak zorunda bıraktılar. Acemi şoför gider duvara toslar ama bilen şoför her zaman bilinçli davranır. Onun için iyi düşün ona göre yürüt arabanı. Size medeniyet getireceğim diyerek ülkeleri böldüler.  Aynı oyunu tekrar oynamak istiyorlar. Filistin, Libya, Yemen, Arıkan, Suriye, Irak, Mısır ve daha nice ülkeler… Hani bazı aydın geçinenler Avrupa iyi diye imreniyor ya işte Avrupa’nın yaptığı getirdiği demokrasi budur.”ifadelerini kullandı.