Ana sayfa GÜNDEM Gökçek: “Kazan Kahramansa, Polatlı Gazidir”

Gökçek: “Kazan Kahramansa, Polatlı Gazidir”

1162
0
PAYLAŞ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, geçtiğimiz gün yapılan Ak Parti İlçe Teşkilatı 6.Olağan Genel Kurulunda Polatlı’ya dair konuştu.

Konuşmasına başlarken Polatlı’ya yaptığı hizmetleri anlatan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “15 Temmuz’da gösterdiği cesur tavrından dolayı gerçekten alkışı hak eden bir ilçemiz” dedi.  “Kazan ilçesi kahramansa burası da gazi Polatlı’dır” diyen Gökçek, 3,5 yıldır Polatlı’da yatırım yapmaya devam ettiklerini söyledi.  Gökçek; “Polatlı’ya bu süreçte 208 milyon 790 bin lik yatırım yaptık. Ankara Büyükşehir Belediyesine Polatlı bağlanmamış olsa bu kadar büyük bir rakamın buraya gelmesi mümkün değildir. Bu her ay 6 trilyonun üzerinde yatırım Polatlı’ya yapıldığı anlamına geliyor. Şuana kadar Polatlı’ya 614 bin ton asfalt döktük. İstanbul’un 3 / 1 i kadar asfalt döktük. Polatlı da hala yetişemediğimiz köylerimiz var. Allah’ın izniyle bu sene ve önümüzdeki sene köylerimiz içerisinde asfalt dökülmeyen yer kalmayacak. 2 bin 9 km tarım yolu açtık. 6 bin 600 metre bariyer döşedik. 171 bin metrekare kaldırım döşedik. 14 km yeni imar yolu açtık. Sanayi, hastane ve borsa yolu 17 km açtık. 1 adet meydan düzenlemesi yaptık. Karahamzalı ve Yüzükbaşı köy konağı yaptık. Kanalizasyon çalışmalarımız ise şöyle: şuana kadar 61 km içe suyu hattı döşedik. 14 km atık su, 3 km yağmur suyu hattı yaptık.  Paket içme suyu arıtma tesisi 7 adet, depo bakımı 4 adet, içme suyu deposu 3 adet, 12 adet suyu kuyusu açıldı. 48 köyümüze otomatik klorlama makinesi yerleştirdik. 16 adet araç aldık, bir adette hizmet binası inşa ettik. Bunlar sadece Polatlı’ya hizmet ediyor. Meydana bir adet dekoratif saat yaptık. Cephe aydınlatma ışıkları yaptık.  Geleneksel çocuk alanları olarak ta 27 oyun alanı düzenledik.”

Çakmak Kışlası yanına park projesi

Önümüzdeki sene yapacakları hizmetlerden bahseden Gökçek; “Önümüzdeki sene içinde şunun sözünü verelim küçük olan köylerimiz hariç diğer köylerimizin tamamına bir oyun parkı inşa edeceğiz. Çakmak Kışlasının yanında ise büyük bir park inşallah seçimlerden önce bitirmiş ve sizlere teslim etmiş olacağız. 2019 çok önemli bir tarih, iki sene sonra bu zamanlar yeniden cumhurbaşkanımızı seçeceğiz.  O yüzden hazır olmamız lazım. Ondan önce yapılacak olan yerel seçimler var. Allah partimizi muvaffak eylesin. Yeni seçilecek olan teşkilat yönetimini şimdiden tebrik ediyorum. Daha öncede hizmette bulunana arkadaşlar teşekkür ediyorum.”dedi.