DOLAR 8,4042-0.02%
EURO 9,99020.02%
ALTIN 489,230,05
BITCOIN 324491-0,53%
Ankara
32°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Bayramlaşma Programına Yoğun Katılım

ABONE OL
5 Eylül 2017 10:36
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı’da İlçe Protokolü, Sivil Toplum Kuruluşları ve tüm kamu kurum ve kuruluşları temsilcilerini vatandaşlarla bir araya getiren geleneksel bayramlaşma töreni Kurban Bayramının birinci günü yapıldı.

Polatlı’da Kurban Bayramı dolayısı ile düzenlenen Geleneksel Bayramlaşma Programı, her yıl olduğu gibi bu yılda Güldeste Konakta gerçekleştirildi. İlçe protokolü ile vatandaşların bayramlaştığı Geleneksel Bayramlaşma Programı saat 14.00’te başladı. Burada yapılan bayramlaşmanın ardından Protokol üyeleri; İlçe Emniyet Müdürlüğü Esentepe Karakolu, İlçe Jandarma Komutanlığı, Polatlı Huzur evi, Polatlı Devlet Hastanesi ile Şehit ve Gazi ailelerini ziyaret etti. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan program, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalarla devam etti.

Tüm kurum ve kuruluşlar bir arada

Urfa Konak Güldeste Salonda yapılan geleneksel bayramlaşma törenine; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Emniyet Müdürü Fikri Yıldırım, İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Burhanettin Sütçü, Kent Konseyi Başkanı Tekin Çelik, Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör, CHP ilçe Başkanı Selami Ovacık, siyasi parti temsilcileri, STK Temsilcileri, muhtarlar, oda dernek başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve çok sayıda Polatlılı katıldı.

Yıldızkaya’dan 13 Eylül kutlamalarına davet

Programda ilk olarak kürsüye çıkan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, yaptığı konuşmada Arakan’da yaşanan katliama değindi. Yıldızkaya; “Son birkaç yıla nispeten daha huzurlu bir bayram idrak ediyoruz. Ülkemizde sükûnet hemen hemen sağlanmış durumda. Bu bayram şehit haberleriyle fazla sarsılmadık, bu8nun için cenabı Allah’a şükrediyorum. Polatlı belediyesi olarak bayram için tüm tedbirlerimizi aldık. En küçük bir sıkıntı yaşamadık. Bayram günü de çalışan personellerimize huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Bunun yanında ülkemizin huzuru için gerek sınır hattında gerek sınır ötesinde halen görev yapmakta olan, şu anda bile orada hazır bulunan polislerimize askerlerimize şükranlarımı ifade ediyorum. Onların şehit olanlarına Allah’tan rahmet diliyorum. Bütün şehit annelerinin ellerinden öpüyorum. Polatlı’da biz bayramı nispeten daha huzurlu kutlarken maalesef yine islam dünyasının değişik coğrafyalarında acı haberlerle karşı karşıyayız. Birkaç haftadır Arakan’daki Müslüman kardeşlerimizin karşılaştığı zulmü hepiniz biliyorsunuz. Cenab-ı Allah bu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine onlara da yardım etsin. Değerli hemşerilerim, bayram tatili sebebiyle milyonlarca vatandaşımız sılayı rahim yapıyor, umarım kazasız gelirler. Malumunuz önümüzdeki hafta itibariyle 13 Eylül kutlamalarımız başlıyor. Her türlü tedbiri almış durumdayız. Çok değişik etkinliklerle bu şanlı zaferi kutlama fırsatı bulacağız. Ben buradan bütün hemşerilerimizi kutlamalarımıza davet etmek istiyorum. Bayramınızı tebrik ediyorum, sizleri saygı ve hürmetle selamlıyorum.”dedi.

Tunçer; “Frene Değil Kurala Güven”

Sonrasında kürsüye çıkan Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer ise şunları söyledi: “Dostluğun, barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz. İçinde bulunduğumuz koşullar ne olursa olsun, her bayramda olduğu gibi bu bayramda da birbirimize karşı sevgi, saygı ve hoşgörü ile yaklaşmalı, kırgınlıkları unutmalı ve çevremizdeki insanlara, özellikle de çocuklarımıza gereken yardım elini uzatmalıyız. İnsani duygu ve yaklaşımların öne çıkmasına vesile teşkil eden bayramlarda işbirliği ve dayanışma anlayışıyla hareket etiğimiz sürece, hem bireysel hem de toplumsal zorlukları aşmamızın daha kolay olacağına inanıyorum. Bayramı şehit aileleri başta olmak üzere, kahraman gazilerimizi, dost, akraba ve komşularımızı ziyaret ederek kutlamalı;  hasta, engelli ve muhtaçlık içinde olanlara yardım ederek ziyarette bulunmalı ve bayram coşkusunu onların da yaşamasını sağlamalıyız. Bazı vatandaşlarımızın dini vecibelerini yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunduğunu biliyor, onlara buradan selam ve dualarımızı gönderiyorum. Polatlı, kadını, erkeği, çocuğu, yaşlısı, engellisi, yoksulu, şehit yakını ve gazilerimizle büyük bir ailedir. Bu geniş yelpaze, tüm vatandaşlarımızı kapsamakta ve kucaklamaktadır. Sevinçlerimizi, yakınlaşmayı, kucaklaşmayı bayram sonrasına da taşıyalım; kardeşlik ve dostluk duygularımızı bütün bir yıla yayalım. Kurban Bayramı dolayısıyla ortaya çıkabilecek sorunların çözülmesi ve vatandaşlarımızın bayramlarını huzur ve güven ortamında geçirmeleri için Kaymakamlığımızca her türlü tedbir alınmış, Jandarma ve Emniyet teşkilatımız, Belediyemiz, Hastanemiz gibi kuruluşlarımız bayram süresince görev ve sorumluluk alanlarına giren gerekli her türlü önlemleri almak üzere talimatlandırılmışlardır. Bayramda sevdiklerinize güvenle ve sağlıkla kavuşmak için ‘ FRENE DEĞİL KURALA GÜVEN ‘ sloganını asla unutmayalım. lütfen trafik kurallarına uyalım. Her bayram olduğu gibi trafik yoğunluğunun artacağını hepimiz çok iyi biliyoruz. Polatlı genelinde trafik kontrolleri hassasiyetle yürütülecektir. Trafiğe çıkacak sürücülerimizin de trafik kurallarına uyacaklarına, bu konuda gereken duyarlılığı azami ölçüde göstereceklerine inanıyor, hiç kimsenin bayram sevincini acı ve hüzne çevirmemesini özellikle rica ediyorum. 18 Eylül 2014 tarihi itibariyle başladığım Polatlı Kaymakamlığı görevimde, kapılarımızın tüm vatandaşlarımıza ardına kadar açık olduğunu bir kez daha belirtmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Polatlılı hemşerilerimin, Kurban Bayramını en içten duygularla kutlar, bu vesile ile aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anar, herkese sevdikleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Hastalar ve yaşlılar ziyaret edildi

Konakta yapılan bayramlaşma programının ardından, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, , Polatlı Duatepe Devlet Hastanesinde yatan hastalar ve Polatlı Huzurevi sakinleri ziyaret edildi, burada kalanların bayramı kutlandı. Polatlı Duatepe  Devlet Hastanesinde yatan hastalar ve refakatçiler memnuniyetlerini dile getirdiler; “Kurban bayramında bizleri ziyaret edip bayramımızı kutlamanızdan dolayı çok mutlu ettiniz. Yalnız olmadığımızı hissettik.”dediler. Programın devamında Şehit Yaşar Çetinkaya’nın Annesi Fatma Çetinkaya ziyaret edilip, Kuranı Kerim ve dualar okundu. Ardından Güneydoğu Gazisi Metin Çınar’a yapılan ziyaretin ardından program sona erdi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.