DOLAR 8,56090%
EURO 10,1232-0.03%
ALTIN 494,75-0,06
BITCOIN 3350274,71%
Ankara
28°

AÇIK

04:02

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kurban Bayramı Tedbirleri Alındı

ABONE OL
29 Ağustos 2017 09:53
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara ili sınırları içerisinde Kurban Bayramı’nın huzur ve güvenlik içerisinde idrak edilmesi amacıyla Ankara Valiliğince tertip ve tedbirler alındı.

Ankara ili sınırları içerisinde Kurban Bayramı’nın huzur ve güvenlik içerisinde idrak edilmesi amacıyla Ankara Valiliğince alınan tertip ve tedbirler şu şekilde:

 1. İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce 25 Ağustos 2017 Cuma gününden itibaren kendi sorumluluk bölgelerinde emniyet ve asayiş tertip ve tedbirleri, 05 Eylül 2017 Salı gününe kadar sürdürülecektir.

Havaalanı, gar ve terminallerde yaya ve motorlu devriyeler ile şehir içi ve devlet kara yolları üzerinde tertip edilecek trafik ve asayiş ekiplerinin sayıları artırılmak suretiyle vatandaşlarımızın huzurlu ve güvenli seyahatlerine hazır hâle getirilecektir.

Yol yapım çalışmalarının devam ettiği alanlarda sürücülerin işaret ve levhalara dikkat etmeleri sağlanacaktır.

Kurban Bayramı tatili süresince 01-04 Eylül 2017 tarihleri arasında Samsun yolu Çalışkanlar, Ortaköy, Gökçeyurt, Maliye Noktası kavşakları ile Konya yolu TŞOF kavşağı beton bariyerlerle (New Jersey) kapatılarak yol bu noktalarda transit olarak verileceğinden yol kullanıcılarının daha dikkatli olarak seyretmeleri gerekmektedir.

Ankara ili üzerinden Samsun yolunu kullanarak Kayseri istikametine gidecek sürücülerin alternatif yol olarak Ankara – Gölbaşı – Balâ – Kaman – Kırşehir – Kayseri güzergâhlarını kullanmaları tavsiye edilmektedir.

 1. Kurban Bayramı münasebetiyle, Millî Güvenlik Kurulunca devletin millî güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen başta FETÖ/PDY terör örgütü olmak üzere terör örgütleri, yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti, aidiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olan kişi ve kuruluşların, halkımızın dinî duygularını istismar ederek yasa dışı kurban derisi toplama faaliyetlerine girişebilecekleri değerlendirilmiş olup bu tür yasa dışı girişimlerin önlenmesi için gerekli tedbirler alınacaktır.
 2. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri tarafından özellikle alışveriş ve eğlence yerleri ile diğer umuma açık mahaller, zabıta ekipleri marifetiyle etkin bir şekilde denetlenecektir.
  Belediyeler; itfaiye, su ve kanalizasyon arıza ekiplerini bayram süresince göreve hazır hâle getirecek olup, nöbetçi memurluklarını vatandaşlarımızın müracaatlarına sürekli açık tutacaklardır.
  Toplu taşıma araçlarının seferlerinde sürekliliğinin sağlanması amacıyla gerekli tedbirler önceden planlanacaktır.
 3. Sağlık, nöbetçi eczane ve haberleşme ile elektrik hizmetleri için gerekli hazırlıklar ilgili birim sorumluları tarafından planlanmış olup, acil müdahaleler için yeterli ekip ve teçhizatlar tüm bayram süresince hizmete hazır hâle getirilmiştir.
 4. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce, sosyal hizmet kurumları vatandaşlarımızın ziyaretlerine uygun olacak şekilde düzenlenmiştir.
 5. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce 26.08.2017-04.09.2017 tarihleri arasında gıda ürünlerinin satıldığı iş yerlerinde yoğun denetimler yapılacaktır.
 6. Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığınca 25.08.2017 tarihinden başlayarak 05.09.2017 tarihine kadar bütün yollar ulaşıma açık tutulacak, yol bakım ve onarımları bu süre zarfında durdurulacaktır.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.