DOLAR 8,4396-0.21%
EURO 10,0747-0.32%
ALTIN 492,43-0,93
BITCOIN 3518537,71%
Ankara
31°

AÇIK

17:10

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Yıldızkaya: “Polatlılılar AVM’ye domates biber almaya gider sanıyor”

ABONE OL
26 Ağustos 2017 23:42
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, geçtiğimiz gün düzenlediği basın toplantısında, Türkiye Pazarcılar Federasyonu ve Polatlı Pazarcılar Odası Başkanı Ali Karaca’nın, şehrin girişinde yapılacak olan AVM hakkındaki eleştirilerine cevap verdi.

Bilindiği gibi Türkiye Pazarcılar Federasyonu ve Polatlı Pazarcılar Odası Başkanı Ali Karaca birkaç gündür Polatlı’da yapılacak olan bir AVM’ye kesinlikle karşı olduğunu dile getiriyordu. Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Karaca’nın AVM tepkisine, geçtiğimiz gün düzenlediği basın toplantısında cevap verdi. Yıldızkaya, düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi: “Elif kentin yanı başında  şehir girişinde bir AVM  inşası devam ediyor. Diyor ki  burası ormandı. Burası orman falan değildi. Burası bir önceki belediye başkanı tarafından park vasfından çıkartılmış özel proje alanıydı. Yüzde 75 konut yüzde 25’i de ticari olan bir arsa. Konut arsası ne yapacağız ya konut yapıp satacağız. Böyle olmasın dedik bu şehrin başka ihtiyaçları da var.  Oraya çok büyük olmamak kaydıyla AVM yapalım dedik. Biz AVM’yi şehrin dışına yapıyoruz. Oradaki yerin arsanın  buradaki esnafa bir zararı olmayacağını düşünüyorum. Ali herhalde şundan korkuyor, Polatlılılar AVM’ye domates biber alamaya gider sanıyor, merak etmesin öyle bir şey olmaz. Kaldı ki  oradaki öncelik kendi esnafımız yerel esnafın olacak yerellere re öncelik vereceğiz.”

“Polatlı büyüyecek, bunu da kimse engelleyemez”

“Arsa var satalım satma, yapalım yapma böyle bir anlayış olur mu? Yani diyorlar ki şehir büyümesin küçük kalsın. Polatlı büyüyecek, bunu da kimse engelleyemez. Hep dertleniriz ya; Eskişehir Ankara karayolundan  30 bin araç geçer Polatlı bundan faydalanamaz diye böyle bir serzenişimiz de var değil mi?  Nasıl faydalanacak? AVM de asıl kitlemiz yoldan geçen 30 bin araçtır. Burayı mağazalar zinciri olarak değil burası sosyal  projedir. Oradaki, sinema kafeteryalar spor salonları  burası sosyal projedir ve bu bir ihtiyaçtır.  Milletin oyu ile seçilmiş, halkın desteği ile seçilmiş bir belediye başkanı büyüdüğü şehirde kendi esnafına  zarar vermek ister mi? Böyle bir şey olabilir mi? Esnafa sadece alınan ekonomik politikalar zarar verir.”

“Ali beyin terazisi biraz  yanlış tartıyor”

“Biz neyi ne zaman nerde ve nasıl  yapacağımızı iyi biliyoruz. Vatandaşlarımız rahat olsunlar. Son günlerde bu ifadelere bakınca pazarcı Ali beyin terazisi biraz  yanlış tartıyor. Biraz vicdanlı olması lazım.  Bütün ekonomik sorunu bizimmiş gibi anlatmasını doğru bulmam. İşsizlik bahsediyor. Takip etse öğrenirdi Polatlı Belediyesi 5 bin kişiye iş bulmuş hala da devam ediyor. Biz bu şehri geliştirmeye daha yaşanılır bir hale getirmeye ve büyütmeye karalıyız. İlk fırsatta da   bahsettiğim mahallelere Pazar yeri yapmak bizim için şeref olacaktır. Bizi tanıyan müteahhitlerin çoğu biliyor ki iş yapma kabiliyeti yüksek müteahhitlerin birçoğu ile konuştuk şahitlerimizde var;  Polatlı’da  bu iş ticari bir iş Polatlı’nın 91 yıllık mazisinde maliyet anlamında  en büyük projesi.

Tabi ki buna Polatlı’dan tek başına bir müteahhidin gücü yetmeyebilir. Bunu  öngörebiliyorum. Kendilerine  davette de  bulunduk yapın dedik ama biraz da cesaretleri olmadı.  İnşaat sektöründe durgunluk var. Buraya küçük bir kasaba oluşturursunuz dedim, talep görür dedik ama arkadaşlar buna cesaret edemediler. Bizim ihalelerimizde Polatlı alacak, İzmirli İstanbullu girmeyecek gibi bir anlayış olamaz. Türkiye’nin her yerinden herkes girebilir.  Böyle büyük bir işte de geçmişte iş bitirme tecrübe ve gücü olması gerekiyor. İhalemiz açık şeffaf ve tertemiz yapılmıştır.  Şartnameler herkesin elinde var her şey yasalara uygun ve doğru yapılmıştır.”dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.