DOLAR 8,4396-0.21%
EURO 10,0747-0.32%
ALTIN 492,43-0,93
BITCOIN 3513087,49%
Ankara
31°

AÇIK

17:10

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Cahil

ABONE OL
26 Ağustos 2017 23:19
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cahilin yaptığı sohbetten sözden alimin hayali düşü makbüldür”.

Hüdai

Her olayın dış yüzünü görerek boş iddialarda bulunmaktır. Bilimden uzak olmaktır. Bilgisiz anlamına gelerek dünyadan haberi olmamak ve kültürel eksiklik durumudur. Ses kalabalığı yaratmaktır.  Cahillik anamalcı düzenin işine gelen gerici ve kaderci düşüncenin ana rahmidir. Bu sistem değişmeden ne sefalet ne de cahillik tükenecektir.

Milyarca insanın aç temiz sudan yoksun yaşadığı dünyamızda çocuklarımızın payına düşen sefalet ve eğitimsizlik düşmektedir.  Dilleri, milliyetleri,renkleri ne olursa olsun dünyanın yoksul halklarının çocukları aynı kaderi paylaşmaktadırlar. Emperyalizmin dayattığı eğitimsizliği.  Bu sistem halkları yoksul bırakmaktadır. Yoksulluğa isyan edenleri de ezmektedir.  Gerici ve baskıcı iktidarlar desteklenerek halktan yana politikaların önü kesilmektedir.Bu tablonun oluşmasında kapitalizmin rolü büyüktür.  Cahilliğin iktidarlarını savunmaksa takiyeden başka anlam taşımayacaktır.  Bu düzen insanları üç maymunu oynamaya itmektedir.  Bilmedim görmedim duymadıma. Marxın da dediği gibi “Cehalet, ayrıcalıklı sınıfın ustaca kullandığı bir silahtır”.

Yapılması gerekense bu düzenin değişmesi için mücadele etmektedir. Bilginin güç olduğuna inanarak ve paylaşarak.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.