DOLAR 8,56970.18%
EURO 10,13780.06%
ALTIN 495,160,19
BITCOIN 324445-1,67%
Ankara
28°

AÇIK

17:11

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Yıldızkaya’dan Eleştirilere Cevap

ABONE OL
25 Ağustos 2017 10:49
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, dün bir basın toplantısı düzenleyerek Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir ile Türkiye Pazarcılar Federasyonu ve Polatlı Pazarcılar Odası Başkanı Ali Karaca’nın, kendisi hakkında yaptıkları eleştirilere cevap verdi.

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, hakkında son günlerde yapılan eleştiri ve açıklamalara, dün düzenlediği basın toplantısında cevap verdi. Yıldızkaya, toplantıya başlarken; “Benim tarzım öyle her eleştiriye her konuşulana cevap vermek değil ama bazı konuşmaları havada bırakmak doğru olmaz diye düşünerek bir iki hususu hemşerilerimizle paylaşmak doğru olur diye düşündüm.”dedi. Sonrasında ise Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir’in yaptığı eleştirileri cevapladı. Daha sonra ise Türkiye Pazarcılar Federasyonu ve Polatlı Pazarcılar Odası Başkanı Ali Karaca’nın açıklamalarına değindi.

Yıldızkaya’dan Demir ve Karaca’ya Cevap

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, dün bir basın toplantısı düzenleyerek Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir ile Türkiye Pazarcılar Federasyonu ve Polatlı Pazarcılar Odası Başkanı Ali Karaca’nın, kendisi hakkında yaptıkları eleştirilere cevap verdi.

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, hakkında son günlerde yapılan eleştiri ve açıklamalara, dün düzenlediği basın toplantısında cevap verdi. Yıldızkaya, toplantıya başlarken; “Benim tarzım öyle her eleştiriye her konuşulana cevap vermek değil ama bazı konuşmaları havada bırakmak doğru olmaz diye düşünerek bir iki hususu hemşerilerimizle paylaşmak doğru olur diye düşündüm.”dedi. Sonrasında ise Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir’in yaptığı eleştirileri cevapladı. Daha sonra ise Türkiye Pazarcılar Federasyonu ve Polatlı Pazarcılar Odası Başkanı Ali Karaca’nın açıklamalarına değindi.

“Söylediklerimi anlamamış ya da anlamak istememiş”

Öncelikle Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir’in açıklamalarına cevap veren Yıldızkaya; “AKP İlçe Başkanı Partimizin kongresinde yapmış olduğum konuşmaya ithafen bir takım iddialarda ve suçlamalarda bulunmuş. Niye 10 gün beklemiş anlamış değilim, acaba jeton geç mi düştü?”ifadelerini kullandı. Sonrasında kongrede yaptığı konuşmayı hatırlatan Başkan Yıldızkaya, Başkan Demir’in “Bu neyin korkusu” ifadesi hakkında şunları söyledi: “Biz Sayın Başbakanımızı ve Bakanlarımızı burada ağırlamaktan, onlarla birlikte çalışmaktan çok mutlu olduk. Ne zaman gelirlerse hepsi başımızın tacıdır. Ben Polatlı’nın ne kazandığını sordum. AKP İlçe Teşkilatı neyin müjdesini verdi? Diye sordum. Bunu korku olarak yorumlamış, ya söylediklerimi anlamamış ya da anlamak istememiş. Bu ziyaretlerin şehrimize ne kazandırdığını merak ediyorum ve halkımız öğrensin istiyorum. Şehrin hangi sorunlarına çözüm üretilmiştir, Polatlı hangi yeni projelerle tanışacaktır? Bu sorunun korkmayla alakası olabilir mi? Biz Allah’tan başka hiçbir şeyden korkmayız, hiçbir güç karşısında eğilmeyiz.”

“Manevi değerleri kimin istismar ettiğini halk çok iyi bilir”

Demir’in “Manevi değerleri istismar etmek” sözlerine ise; “Bu komik bir açıklamadır” diyen Yıldızkaya; “Her şeyi belediye başkanlığı olarak görmüyoruz, biz gönüllere talibiz, insanlarımızla kucaklaşmaya talibiz. Hizmetimiz süresince bu şehre nasıl değer katabiliriz onu düşünüyoruz. Karşımızda anlama kabiliyeti eksik bir güruh var. Manevi değerleri kimin istismar ettiğini halk çok iyi bilir.”dedi. Yıldızkaya, “10 yılda yapamadığınızı 3 yılda yaptım” sözlerine ise “MHP’nin kongresinde AKP’nin icraatlarını mı övecektim? Maaş bile veremez diyordunuz. Bu cümleden geçmişi yok saydığımı çıkarmışlar. Ben sadece son 10 yıldan bahsediyorum. Bu şehre hizmet etmiş bütün Belediye Başkanı ve Belediye Meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Her birinin bu şehre katkısı var, görmezden gelemeyiz. Sizden iyi yapıyorum dedim, buna hakkım olduğunu düşünüyorum, eğer yapmadığımı düşünüyorsanız bunu siz açıklarsınız.”ifadelerini kullandı. Yıldızkaya daha sonra; “Siz üç yılda Belediye Meclis üyesi ve İlçe Başkanlığı sıfatıyla Polatlı’ya ne kazandırdınız? Varsa anlatın kamuoyu duysun” diye sordu.

“Onlardan kalan borçları ödedik, ödemeye devam ediyoruz”

Demir’in açıklamasında saydığı hizmetler içerisinde İlahiyat Fakültesinin seçildiklerinde %5 seviyesinde bile olmadığını belirten Yıldızkaya, “Sayın hanımefendi daha ne yapıp yapmadıklarını bilemiyor” dedi. Demir’in açıkladığı hizmetler hakkında ise; “Devletin genel bütçeden yaptığı birçok hizmeti sahiplenmiş” dedi. Yıldızkaya; “3 Yılda bizim ne yapıp ne yapmadığımızı bilmemek için kör olmak sağır olmak lazım, halkın gördüğünü inkar edersiniz siyaset anlamında doğru bir yöntem izlememiş olursunuz. Ne yaptığımızı sorarsanız, onlardan kalan borçları ödedik, ödemeye devam ediyoruz. Yarım kalan projeleri tamamlamaya devam ediyoruz. Bunun yanında bilinen birçok proje ve açılışlar gerçekleştirdik, 5 bin vatandaşa iş imkanı sağlamak, bunları saymaya zaman yetmez. Biz bütün bunları Belediyemizin kaynaklarıyla yaptık.”dedi.

“AKP’ye Belediyeyi vermeyeceğiz”

Yıldızkaya, Demir’in “Parsel parsel satmak” ifadelerine ise; “Bu sizin meziyetiniz, bunu ben demedim kendi bakanlarınız söylediler. Kaldı ki biz satmış olduğumuz konut arsalarını Yahudilere, Ermenilere, Yunanlılara değil Polatlılılara sattık” dedi. Yıldızkaya, Demir’e cevap olarak yaptığı açıklamanın sonunda; “AKP’ye Belediyeyi vermeyeceğiz, alamayacaklar. Polatlı halkı arkamızda dimdik duracak. Onlar metal yorgunu, biz çifte su verilmiş çelik gibiyiz.”dedi.

Yıldızkaya: “Herkes haddini bilecek”

Başkan Yıldızkaya, sonrasında Türkiye Pazarcılar Federasyonu Başkanı Ali Karaca’nın önceki gün yaptığı basın açıklamasındaki ifadelerine cevap verdi. Karaca’nın yaptığı açıklamaları; nezaketsiz, maksadının ötesine geçmiş olarak değerlendirdi. Bu açıklamayı karşılıksız bırakamayacağını söyleyen Yıldızkaya, kamuoyu ve pazarcı esnafını istismar edildiğini, bir bardak suda fırtına kopardığını söyleyerek; “Bunu hangi hesapla yaptığını zamanla anlayacağız” dedi. Yıldızkaya; “Ali sayı saymayı bilmiyor. 4 yıl değil 3 yılı yeni tamamladık. Yapmadı demek nankörlüktür. Bu tesisi göz boyamak olarak değerlendirse ben ‘Edep Yahu’ derim. 5 yılın sonunda o elinde tuttuğu kitapçıktaki yazan her şeyi gerçekleştirmiş olacağız” dedi. “Kendisine ve beni destekleyen herkese teşekkür ediyorum, özellikle pazarcı kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum” diyen Yıldızkaya; “Biz bize destek olan kimseyi mahcup etmedik, etmeyeceğiz. Ali aslında bunları bilir ama bu ara kafasına sıcak geçmiş. Polatlı kimin ne yaptığını gayet iyi bilir.”ifadelerini kullandı. Eski Borsa’daki işyerine henüz ruhsat verilmediğini belirten Yıldızkaya, belgelerini ve gerekli şartları yerine getiren esnafa ruhsat verilmesinin de gayet normal olduğunu söyledi. Söz konusu diğer marketin ise kaldırımı işgal etmediğini, inşaatın çıkma mesafesine taştığını bunun da kaldırıldığını söyleyen Yıldızkaya; “Şunu yaparız, bunu yaparız gibi tehditvari konuşmalarla olmaz. Herkes haddini bilecek. Bize kimse işimizi öğretmeyecek biz işimizi biliriz” dedi.

Peş peşe açıklamalar kurgu mu?

Yıldızkaya, açıklamasının devamında; “Sayın Başkan kendisi dışarıdan gelen marketleri eleştiriyor, kendisi Ankara’dan gelen pazarcılara yer kiralıyor. Bu ne perhiz bu ne turşu? Böyle bir şey olabilir mi? Polatlı’da diyelim 30 tane market ver hepsine ruhsatı ben mi verdim? Ben her zaman küçük esnafımızın yanındayım. Hukuk devletinde bir vatandaş bir işyeri açmak istiyorsa, bunun için şartları oluşturuyorsa bunu bizim engelleme şansımız yok, Ali de bunu çok iyi bilir. Hatta Salı gününe kadar o da aynı şeyi söylüyordu. Ne oldu birden anlayamadım. Esnafımızın işleri durgun biliyorum. Ekonomik durumun sebebi Polatlı Belediyesi midir? Her gün sık sık görüştüğünü beyan ettiği hükümet yetkililerine bunu niye iletmiyor? Bu ülkede ekonomik buhranın sorumlusu iktidar değil mi? Bağıra bağıra bizi eleştiriyorsun da hükümete niye bir çift kelime etmiyorsun? Şahsı dahil hiçbir pazarcı kardeşimin talebini geri çevirmedim ve çevirmeyeceğim de. Önce bir AKP İlçe Başkanı açıklama yapıyor, sonra bir Federasyon Başkanı açıklama yapıyor. Acaba diyorum bir kurgu mu var? O eski Salıpazarı yeri hiç edilirken sesi çıkmayanlar, bugün oradaki sorumluluğu bize yıkmak istiyor. Bizim pazaryeri arayışlarımız devam ediyor. Orada yolun üzerine kapalı Pazar yeri olur mu? Açık kurun diyorum kabul etmiyor. Bizim vicdanımızı sorgulamak kimsenin haddi değil.”dedi. Yıldızkaya’nın AVM hakkındaki eleştirilere cevabı ve İlahiyat Fakültesi binası hakkında açıklamaları, yarın gazeteniz İstiklal’de…

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.