Ana sayfa GÜNDEM Deniz: “Teşekkürler Polatlı”

Deniz: “Teşekkürler Polatlı”

977
0

14-20 Ağustos tarihleri arasında Cumhuriyet meydanında başlayan Kızılay kan bağış kampanyasında Polatlı rekor kırdı; tam 735 ünite kan bağışı toplandı.

Kızılay Derneği Polatlı Şube Başkanı Şuayip Deniz, 14-20 Ağustos tarihleri arasında Polatlı’da bulunan Kızılay Kan aracına yapılan bağışlar nedeniyle, Polatlı halkının ilgisine teşekkür etti. Başkan Deniz, dün yaptığı yazılı basın açıklamasında; “Haydi Polatlı Kan Bağışına Diyerek başladığımız 14-20 Ağustos tarihleri arasında Cumhuriyet meydanında ( heykel) kan bağış kampanyamız Polatlı halkımızın duyarlılığı ve yerel basınımızın destekleri ile bir rekor kırmış bulunmaktayız. 14-20 Ağustos tarihlerin de toplam 735 ünite kan bağışı alarak rekor kırmış bulunmaktayız.  Bu duyarlılıklarından dolayı tüm Polatlı hemşerilerimize, yerel yönetime ve yerel basınımıza teşekkür ederiz.”dedi.

Kan vermek neden bu kadar önemli?

Deniz, açıklamasının devamında; “Kan vermek neden bu kadar önemli biliyor musun? Çünkü kan, kaynağı sadece insan olan tek hayati sıvıdır. Unutmayalım kan acil değil sürekli ihtiyaçtır.  Ülkemizde her 4 saniyede 1 ünite kana ihtiyaç duyuluyor. Sen de kan ver hayat kurtar! Kan bağışı iştah açmaz, kilo aldırmaz. Ayrıca kilo kaybına da neden olmaz ama hayat kurtarır. Kan, herkesin her zaman ihtiyacı. Düzenli kan bağışı yapalım, zor anlarda ihtiyaç sahiplerinin yanında olalım. Bağışladığınız 1 ünite kan; eritrosit, trombosit ve plazma bileşenlerine ayrılır. Böylelikle 3 can kurtarılmış olur.”cümlelerine yer verdi.