DOLAR 8,56420.04%
EURO 10,1439-0.04%
ALTIN 497,030,40
BITCOIN 3404246,59%
Ankara
24°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Başkan Kıymaz’dan Esnafa Can Simidi

ABONE OL
16 Ağustos 2017 11:15
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, 31 Temmuz 2017’den önce kullandığı kredi borcu takibine takılan esnafların borçlarının yeniden yapılandırılacağı açıkladı.

Başkan Kıymaz, basın toplantısında bayram öncesi esnafa can simidi olacak müjdeyi verdi. TESKOMB’a bağlı kooperatiflerce uygulanacak olan bu yeni düzenlemeye göre 31 Temmuz 2017 tarihinden önce kredi borcu kooperatif takibine intikal eden esnaf ve sanatkarlar, 29 Eylül 2017 tarihine kadar başvurmaları halinde yeniden yapılandırmadan faydalanacaklar. Taksitlendirme yapıldığında; 12 ay eşit taksitli ödemede % 8 Yıllık faiz, 24 ay eşit taksitli ödemede % 12 Yıllık faiz uygulanacak. Başkan Kıymaz, toplantıda bir müjdeyi daha verdi. Kıymaz, tüm Şehit ailelerine 48 ay vade yapılacağını ve temerrüt faizi uygulanmayacağını söyledi.

Kıymaz’dan Esnafa Bayram Öncesi Müjde

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, 30Temmuz 2017’den önce kullandığı kredi borcu takibine takılan esnafların borçlarının yeniden yapılandırılacağı açıkladı.

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, dün bir basın toplantısı düzenledi. Paşazade kahve evinde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına, POLŞAHDER Başkanı Savaş Dinçer, Esnaf Kefalet Kooperatif Yönetimi ve çalışanları ile yerel basın mensupları katıldı. Başkan Kıymaz, basın toplantısında bayram öncesi esnafa can simidi olacak müjdeyi verdi. TESKOMB’a bağlı kooperatiflerce uygulanacak olan bu düzenlemeye göre 30 Temmuz 2017 tarihinden önce kredi borcu kooperatif takibine intikal eden esnaf ve sanatkarlar, 29 Eylül 2017 tarihine kadar başvurmaları halinde yeniden yapılandırmadan faydalanacaklar. Taksitlendirme yapıldığında; 12 ay eşit taksitli ödemede % 8 Yıllık faiz, 24 ay eşit taksitli ödemede % 12 Yıllık faiz uygulanacak. Başkan Kıymaz, toplantıda bir müjdeyi daha verdi. Kıymaz, tüm Şehit ailelerine 48 ay vade yapılacağını ve temerrüt faizi uygulanmayacağını söyledi.

Tüm şehit ailelerine faizsiz yapılandırma

Şehit yakınlarından yapılandırmaya başvuracak olanlara 48 ay vade yapılacağını ve temerrüt faizi uygulanmayacağı müjdesini veren Kıymaz; “16 tane birinci ve ikinci dereceden şehit ailesinin bizden kredi aldığını ve ödeme zorluğu içerisine girdiğini tespit ettik. Şehitlerimizin yüzü suyu hürmetine bu kişilerden bir kuruş faiz talep etmeyeceğiz. 48 aya kadar da vade yapacağız.”dedi. POLŞAHDER Başkanı Savaş Dinçer, Başkan Kıymaz’a teşekkürlerini iletti.

1060 kooperatif arasında 13.sıradayız

Başkan Kıymaz, dün düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi; “Eski rakamlara göre 15 trilyon plasmanı olan kooperatifimizin plasmanını bugün 107 trilyona çıkarttık. Bu Polatlı esnafının sayesinde oldu ve Polatlı esnafının ayakta kalabilmesi için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Biz var olduğumuz müddetçe Polatlı esnafı da var olacak. Polatlı esnafımıza hayırlı uğurlu olsun. Eğer gelirse gerçekten çok ciddi rakamlar sileceğiz. Bu bir devlet yapılandırması değil, kooperatiften gidecek. Çok büyük fedakarlık yapıyoruz. Kazanmışız kazanacağımız kadar, bugün Polatlı Esnaf Kefalet Kooperatifi Türkiye’deki 1060 kooperatif arasında 13.sıradadır.”

“Esnaf ve sanatkarımızın en büyük destekçisi Esnaf kefalet kooperatifidir”

“2010 yılından itibaren yürütmüş olduğum, S.S. Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanlığını, diğer yönetim kurulu üyelerim ile birlikte esnaflarımızın yanında ve en yakın destekçisi olarak, hizmet aşkıyla sürdürdüğümüze inanıyorum. Bu süre içerisinde, kooperatifimizin esnafımıza verdiği hizmetin, ne derece yoğun, ciddi ve anlamlı olduğunu ve hedeflerimizin gerçekleştirilmesinde esnaflarımıza önemli katkı sağlayacağına inanıyorum. Ülkemiz ekonomisinin çok önemli km taşı, esnaf ve sanatkarımızın en büyük destekçisi Esnaf kefalet kooperatifidir. Bunun çabası içindeyiz. Siz esnaf ve sanatkarın desteği ile almış olduğumuz bu sorumluluğu ilk günkü heyecan ve gayretle çalışmaya aralıksız devam etmekteyim. Hedefim kooperatifimizi, esnafımızı, sanatkarımızı hak ettiği noktaya gelmesini sağlamaktır.”

“Esnafımızın faydasına olan bir çalışmayı gerçekleştirmiş bulunmaktayız”

“Değerli esnaf kardeşlerim Merkez birliğimiz ile Yaptığımız görüşmeler neticesinde Genel Başkanımız Yozgat Milletvekili TESKOMB Genel Başkanı Sayın Abdülkadir Akgül ile Birlikte Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkçi, Halkbankası Genel Müdürü Sayın Osman Aslan Esnafa Yönelik oluşturduğumuz çalışmalar ve toplantı sonucunda Kooperatiflerin kendi Güçleri ve İnisiyatifleri ile Yapacakları Yapılandırma kararı alındı. Bu nedenle Polatlı Esnaf Kefalet Başkanı olarak bende Kooperatifimizin güçlü yapısı ve esnafımızın durumunu göz önünde bulundurarak TESKOMB Başkanımız Sayın Abdülkadir Akgül’ün özverili çalışmaları neticesinde Polatlı olarak esnafımızın faydasına olan bir çalışmayı gerçekleştirmiş bulunmaktayız.”

“Esnafımızın borçlarını ödeyebilmeleri amacı ile düzenleme gereği doğmuştur”

“Kooperatifimiz siz değerli ortakları için 30 Temmuz 2017 tarihinden önce kredi borcu kooperatif takibine intikal eden ortaklara ödeme kolaylığı sağlanması yönünden yeniden yapılandırma düzenlemesi yapılacaktır. Esnafımızın borçlarını ödeyebilmeleri amacı ile düzenleme gereği doğmuştur. Siz esnaflarımızın nefes almalarına katkı sağlamak için ortaklarımızın 29 Eylül 2017 tarihine kadar kooperatifimize kredi yapılandırma talebinde bulunmaları halinde asıl alacak tutarına hiçbir gecikme faiz hesabı yapılmayacak olup, borç tutarı ödendiği takdirde faizsiz tahsil edilecektir. Taksitlendirme yapıldığında; 12 ay eşit taksitli ödemede % 8 Yıllık, 24 ay eşit taksitli ödemede % 12 Yıllık faiz uygulanacaktır. Taksitlendirme yapılan alacaklarda iki taksit ödenmediği takdirde yapılandırma işlemi iptal edilecek olup, yapılandırma kapsamı dışında borç tahsil edilecektir. Borcun Tamamı ödendiğinde Ana borç üzerinden değerlendirilecektir. Her zaman olduğu gibi yine birlik ve beraberlik içerisinde yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerin camiamıza esnafımıza ve Polatlı’mıza hayırlar getirmesini diliyorum. Esnafımıza, Allah hayırlı işler bol kazançlar nasip etsin.”

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.