DOLAR 8,55890.05%
EURO 10,11840.09%
ALTIN 496,550,46
BITCOIN 327554-1,66%
Ankara
28°

AÇIK

17:11

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Dev Proje Radyo Hür’de

ABONE OL
11 Ağustos 2017 12:55
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı’da gerçekleşecek olan Dev Proje Kartaltepe AVM ve Yaşam Merkezi’nin yapım işini üstlenen MBS Group Yönetim Kurulu Başkanı S. Mehmet Bakşi Radyo Hür’de Hür Siyaset Programına konuk oldu.

Mehmet Salçın’ın hazırlayıp sunduğu programda, ilçede oldukça ses getiren Kartaltepe AVM ve konutları konuşuldu. Projenin yapım işini üstlenen MBS Group Yönetim Kurulu Başkanı S. Mehmet Bakşi Radyo Hür’de Hür Siyaset Programına konuk oldu. Programda ayrıca, gazetemiz köşe yazarlarından Gizem Konakoğlu, Ayrıntı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yetkin Öztürk de programa eşlik ettiler. Polatlı Halkının merakla cevabını beklediği soruları yanıtlayan Bakşi, Polatlı’yı dev projeyle ilgili aydınlattı. Sonuna kadar Polatlı esnafının yanında olduğunu belirten Bakşi, “Bu AVM Polatlı’ya aittir” dedi.

Açılış; Eylül 2018

Projeye dair merak edilenleri Radyo Hür’de anlatan Bakşi, şunları söyledi: “Bir talep toplama­ya çıktık çoğu istediğimizden çok fazla bir talep aldık yurtdı­şından olsun ülkemizin belirli illerinden olsun Polatlı’dan çok büyük talep aldık, huzurlarınız­da bizlere güvendikleri için çok teşekkür ediyorum. Projemizin tamamı bizim Belediye’den almış olduğumuz bitirmemiz gereken süre 2020’nin 4.ayı gibi ama biz bir sene önce ko­nutları bitirmek istiyoruz. Yani 2019’un 4. Ayında teslim et­mek istiyoruz ve teslim edeceğiz. 2018’in 9.ayında da inşallah AVM’mizin açılışını yapaca­ğız.”

Projenin ihale süreci

“Firmamız grup olarak ihale ilanı görünce arkadaşlarımız Polatlı’ya gelerek araştırdılar. Burada çalışma içine girdiler potansiyeli araştırdık kara­yolundan geçen araç sayısı sundular ve karar verdik ihale­ye girdik. İhale de bizde kaldı. Değerli belediyemiz ve baş­kanımıza bize layık gördükleri için teşekkür ediyorum. Biz de onlara layık olamaya gayret ediyoruz. 23 bin civarından araç kapasitesine sahip Polatlımızın da Nüfusu 120 bin dediler. AVM’de so­rumlu danışman firmamız da gelmişti. Danışman firmamı­z AVM sektöründe oldukça iyiler burada bir AVM’nin çok uygun olacağını söylediler ve başladık. Polatlı’da bir AVM olsaydı bu­rada asla bu ihaleye girmez­dik. Belirli bir potansiyel aranı­yor, araştırmalarda ikinci bir AVM’nin yaşayamayacağını söylemişlerdi. Projemiz 508 konuttan oluşu­yor. 65 adet işyeri mev­cut. Konutlarımızda fizibilite esnasında inşaat sektöründe olmayan bir şey yapmalıyız dedik. AVM yok ve AVM yapmaya ka­rar verdik. Konutlarda da İzmir’deki insanlarımız site hayatını nasıl yaşarıyorsa Polatlı halkı­mız da yaşasın istedim.”

“Bazı eksiklikleri gördük ve bu eksikleri Polatlı’da giderelim istedik”

“Burada yaptığımız araştırma­larda ilçede bazı eksiklikleri gördük ve bu eksikleri Polatlı’da giderelim istedik. 7/24 gü­venlik, özel kartlı geçiş sitem­leri kapalı-açık havuz, fitness, sauna, buhar ve dinlenme odalarımız var. İnsanlarımıza yaşam alanları sunuyoruz. Bugün nereden gelirseniz gelin gece ışıklandırmaları göreceksiniz. Çocuklardan büyüklere kadar herkese, za­man geçirebilecekleri alanları sunduk. Site sakinlerinin AVM ihtiyacı olduğunda Ankara’ya girmeyecek. Özel kartlı geçiş sitemi ile asansöre binecek alışverişini yapacak evine gelecek. Güzellik merkezi, sinema, bowling, spor aktivitelerine kadar herkesin yaz-kış sıkılmadan hayatını sürdürebileceği alanlar var. Bunun için gayret içindeyiz. Konut­larda maksimum anlamda en güzelini en iyisini nasıl yapa­biliriz mücadelesini verdik. Güzel bir mimari proje oluş­turduğumuza inanıyorum. Po­latlı halkı tüm bu güzelliklere layık neden yaşamasınlar? Bu konutları Ankara veya başka illerden çok yüksek fiyatlara bulabilirler. Burada az bir kar marjı ile insanlarımızı konut sahibi yapıyoruz. Talepler çok iyi, yurt dışı ve yurt içinden çok iyi talepler alı­yoruz.”

İnşaat Başladı…

“İnşaatımız başladı hafriyatımızı yapıyoruz, ilerleyen gün­lerde satışlarımız başlayacak. Gerçekten ben sizlerin huzu­runda teşekkür etmek istiyo­rum. Polatlı’dan çok bü­yük talep aldık. Huzurlarınızda bizlere güvendikleri için çok teşekkür ediyorum. Biz herkesi dinleme­ye hazırız. Kapımız herkese açık. Buyursunlar gelsinler yapılacak ne varsa yapalım.”

Halk, sosyal tesislerden yararlanabilecek mi?

“Site sakinlerinin dışında si­tede barındırmak anlamında sıkıntı oluşabilir burada bir yönetim oluşacak. AVM içeri­sinde spor centerden yararla­nabilirler. Site içerisinde site yönetimi ile sıkıntı olabilir. 5 adet sinema üst katta çocuk alanı, bowling, spor Center, ailelerimizin rahatça tüm ihti­yaçlarını karşılayabilecekleri doya doya vakit geçirebile­cekleri yaşam alanları var. İnsanlarımız AVM için Ankara’ya gidiyor. Neden gi­diyor;  marka için. Marka denil­diğinde titizlikle davranacağız. Bunun garantisini veriyorum. Esnaflarımıza Duyurmak isterim ki Polatlı’da onlara kapı­mız açık gelsinler dinleyelim. Kurumsal­laşmış bir iki şubesi oluşmuş insanlar da alacağız. Polatlı’da esnafımız şu markayı alıp geleceğim dediği zaman bu­yurup gelsinler. Biz uzakta de­ğiliz. İki adet irtibat büromuz var. Bize başvursunlar.”

Polatlı Esnafına Pozitif Ayrımcılık Olacak Mı?

“Bunun sözünü veriyorum yeter ki bize gelsinler bizim orada fahiş aidat kira yok. Eti caddesi ya da Ankara caddesin­de üstünde olamayacak. Bu AVM ne bizim ne belediyenin bu AVM Polatlı halkının. 65 işyerimiz küçüklü büyüklü 45 de inebilir 75 ede çıkabilir. Bu talebe göre değişken olabilir, işyeri satışı olmayacak. Ta­mamen kira usulü olacak. Polatlı kamuoyu ile yeni yeni tanışıyorum. Esnaf arkadaş­larımızın şubeleri 2 iken 4 oluyor. Şubelerinden hepsin­de aynı ticareti yapıyor. Burada kimse korkmasın. AVM açılacak esnaf iş yap­mayacak diye düşünmesin. Herkes iş yapabilir yeter ki işini severek yapsın. Bizler genelde yoldan geçen araçlara hitap edece­ğiz.”

İşyerleri 7/24 açık ola­cak

“Hedefimiz AVM’nin önündeki işyerleri 7/24 saat açık ola­cak. Hedefimiz yola hitap et­mek. İzmir’den çıkıp direkt Ankara’ya çıkıyorduk. Bura­ya hiç girmemiştim. Buradaki hedef benim gibi düşünenleri çekmek. Kahvecisinden çor­bacısına, sabaha kadar açık olacak. İnsanlar orayı gördük­lerinde durmadan geçeme­yecekler. Polatlı esnafı gelsin işletsin, bu para Polatlı esna­fına kalsın. Burası Polatlı’nın cazibe merkezi olacak. Orada her türlü aktivite ve insanların rahat edebilecekleri ortam olacak.”

AVM’nin ismini Polatlı seçti

“İsim hakkı noktasında başkanımıza bu projenin isminin olması gerektiğini söyledik ve isim hakkı Polatlı belediyesinin dedik. Bize 15 gün müsaade edin halkımız duyuracağız halkımız neyi uygun görürse o ismi vereceğiz. İşi­nize başlayın dediler. 15 gün sonra yetkilimiz gitti anketlerde Kartaltepe ön plana çıkmış. Bizde Kartaltepe ismi ile başladık, Bu bahsedilenlerin dışındayız. Bize söylenen budur ve buna göre hareket ediyoruz.”

“İlk tercihimiz Polatlı esnafı olacak”

“Esnafımıza sizlerin aracılığı ile duyurmak istiyorum her zaman gelebilir kapımız açık ilk önce terci­himiz onlar olacaktır. Bunu da niçin söylüyorum; ihale bizden kaldıktan sonra Belediye Başkanımız komisyon huzurunda şunları söyledi; benim sizden bir isteğim var, paranız Polatlı’da kalsın Polatlı esnafı, Polatlı taşeronu, Po­latlı halkı eğer size cevap verebiliyor ise ilk tercihiniz Polatlı halkı ve es­nafı olsun dedi. Biz de bunu bir emir olarak aldık ve şu anda bütün çaba­larımız bütün gayretimizler o yönde lütfen esnaflarımız bize ulaşsınlar irtibat yerlerimiz var. Projemizde 65 adet işyeri bulunmaktadır. Bu 65 adet işyerinde belirli markalar mev­cut olacak hemen 40.600 metreka­re içerisinde arkasında da 508 adet konut olan bir sitemiz olacak. Burada projeyi siz kamuoyu aracılığı ile du­yurduk. Şuanda bizim satış ofisimiz ve irtibat bürolarımız oluştu. Polatlı esnafımız da tabi ki markalaşma sürecinde kendi ismi ile yer alabilir. Polatlı’da birkaç esnafımız, firmalarla el sıkıştılar. Biz istiyoruz ki tamamı olsun. Yöne­tim olarak değerlendireceğiz. Polatlı’da markalaşmış her kesim tarafın­dan bilinen firmaların kendi ismi ile yer almasını önereceğiz. Burada herkese, her kesime yer var. Yeter ki kurallara uyulsun.”

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.