DOLAR 8,56200.06%
EURO 10,11750.04%
ALTIN 494,17-0,01
BITCOIN 316936-2,35%
Ankara
28°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Başkan Gökçek’ten Polatlı’ya Malzeme Desteği 

ABONE OL
11 Ağustos 2017 12:33
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dün Polatlı’ya gelerek Ankara genelinde tüm mahalle dernek binalarına dağıtılacak olan malzemelerin dağıtımına ilçemizde devam etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından mahalle konaklarında kullanılmak üzere dağıtılan malzemelerin Polatlı dağıtım töreni Cumhuriyet Meydanında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in katılımlarıyla yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’nın 25 ilçesinde mahalle statüsüne kavuşan 909 köye, düğünlerde, bayramlarda ve cenazelerde kullanılmak üzere masasından, sandalyesine, çay ocağından tüpüne, çay bardağından ses sistemine malzeme yardımları yapıyor. Malzeme desteğinin dünkü adreslerinden biri ise Polatlı oldu. Başkan Gökçek, dün Cumhuriyet meydanında muhtarlar ve vatandaşlarla buluştu.

Demir: “Büyükşehir çalışıyor, Polatlı gelişiyor”

Dün Cumhuriyet meydanında Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in katılımlarıyla yapılan programa; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, Oda ve Dernek Başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Gökçek’in alana gelmesinin ardından konuşma yapan Ak Parti İlçe Başkanı Demir; “Büyükşehir Belediye Başkanımızın bizlere verdiği destekten dolayı, yapmış olduğu hizmetlerden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bizim bir sloganımız var; biz her yerde Büyükşehir çalışıyor, Polatlı gelişiyor diyoruz.”dedi. Sonrasında Başkan Gökçek, Polatlı’nın muhtarları ve vatandaşlarına seslendi.

Gökçek: “Toplam hizmet tutarı 176 trilyon lira”

Her gittiği yerde öncelikle yaptıkları hizmetleri anlattığını belirten Gökçek, konuşmasına başlarken Polatlı’ya da Ankara Büyükşehir Belediyesince yapılan hizmetleri sıraladı. Toplam hizmet tutarının 176 trilyon lira olduğunu belirten Gökçek; “Bu normal şartlar altında Büyükşehir Belediyesine katılmamış olsaydınız yapılması imkansız olan bir yatırımdı. İlçe Belediyesinin yatırımı 5-10 trilyonu geçmezdi. Sadece Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlımıza 176 trilyon yatırım yaptı.”dedi.

“Fen İşleri çalışmaları 117 trilyon”

Gökçek, daha sonra Polatlı’ya yapılan hizmetleri sıraladı. Gökçek; “Fen İşleri çalışmaları 117 trilyon, 567 bin ton asfalt dökmüşüz. Köy yolları yapmışız. Sadece Polatlımıza 106 kilometre yol yapmışız. 6 km bariyer, 116 bin metrekare kaldırım, 14 km yeni imar yolu, 12 km sanayi hastane borsa yolu, 4 km oto korkuluğu, 1 adet meydan düzenlemesi, pek çok yerde menfez çalışması, 27 km içme suyu hattı, 7 km kanalizasyon hattı, 13 adet içme suyu arıtma tesisi, 4 depo bakımı, 2 bin 300 metre yağmur suyu hattı, 6 adet yeni su kuyusu açılması, köylere 50 adet klorlama makinesi, 1 adet ASKİ hizmet binası, 16 adet Polatlı’ya hizmet aracı, 4 bin 650 adet çiçek dikimi, 46 bin adet çalı grubu, 1216 adet yetişkin ağaç dikimi, 486 adet kent mobilyası, 32 tane okul cami ve kamu kuruluşu çevre düzenlemesi, 30 cami onarımı, 17 konak yapım onarım, 11 imam evi onarımı, 125 oyun grubu konulması. Kırsal hizmet daire başkanlığı; 7,5 ton kabuksuz arpa desteği, 240 adet arılı kovan ve arıcılık malzeme desteği, 861 tane silaj paketleme hizmeti, 266 tane akkaraman teke ve merinos dağıtımı, 11 ton yem bitkisi desteği. Katı atık transfer istasyonunu hizmete açtık, Polatlı’nın çöpü artık Ankara’ya gidiyor ve orada imha ediliyor. Sosyal hizmetler daire başkanlığı yardımları; 7 bin 624 aileye 114 bin 360 koli gıda yardımı, 7 bin 339 aileye 7 bin 339 ton kömür yardımı, 278 camiye 834 ton kömür, 7 bin107 aileye kırtasiye yardımı, 7 bin 194 aileye kaban ve bot yardımı.”dedi.

İki sene içerisinde tüm köy yolları yapılacak

İki sene içerisinde tüm köy yollarının yapılacağını belirten Gökçek; “Bunlar haricinde 1 adet dekoratif saat kulesi, 1 havuz yapımı burada gerçekleştirmişiz. Temizlik hizmetini caddelerde biz vermişiz. 279 adet trafik işaret levha yapımı, 11 tane sinyalize kavşak yapımı, 11 km’ye yakın da yol çizgi çalışması yapmışız. Bunlar yaptıklarımız, rakamsal olarak bile söylediğimiz zaman ciddi bir zaman alıyor. Bir de bunun yapılmasını düşünün. İki sene içerisinde köylerimizde yapılmadık bir asfalt kalmayacak. Allah seçimler için bir daha bizleri böyle karşı karşıya gelmeyi nasip ederse, inşallah karşınıza çıktığınızda bitirdik deriz.”cümlelerine yer verdi.

Polatlı’ya 3 bin 482 tane masa, 13 bin 928 tane sandalye

Önümüzdeki sene köylere sürpriz bir hizmet yapacaklarını söyleyen Gökçek; “Köylerimize yeni bir hizmet çeşidi çıkarttık. Burada plastik masalar, plastik sandalyeler, çay ocağı kazanı, çaydanlık, çay tabakları, çay bardakları, çay kaşıkları, çay tepsileri, şekerlik, süzgeç, portatif ses sistemi bulunuyor. Allah nasip ederse 25 ilçede toplam 29 bin 500 plastik masa dağıtıyoruz. Polatlı’da da 3 bin 482 tane masa, 13 bin 928 tane sandalyeyi sadece burada dağıtıyoruz. Bütün köylerimizde bu malzemelerimiz olacak. Köy odalarında, köylülerin toplanacağı yerlerde inşallah hayırlı hizmetlere vesile olur. Sizlere de hayırlı uğurlu olsun diyorum. Nasip olursa yine önümüzdeki sene de köylerimize buna benzer bir iki tane daha sürprizimiz olacak.”dedi. Gökçek daha sonra vatandaşların taleplerini iletmeleri üzerine; “Siz taleplerinizi ilçe başkanımıza bildirin, biz de onları bugüne kadar olduğu gibi yine yapmaya devam edelim.”dedi. Muhtarlarla birlikte toplu fotoğraf çektiren Başkan Gökçek, daha sonra alandan ayrıldı.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.