Ana sayfa GÜNDEM Engelli Çocuğun Ayakkabısını Çaldılar

Engelli Çocuğun Ayakkabısını Çaldılar

1261
0

İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi Mithatpaşa caddesinde bir apartmanda yaşayan ailenin engelli çocuğunun özel yapım ayakkabısı, kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce çalındı.

İlçe genelindeki kapı önünden ayakkabı çalma olaylarına bir yenisi daha eklendi. Olay, geçtiğimiz gün Cumhuriyet Mahallesi Mithatpaşa caddesinde bir apartmanın dördüncü katında bulunan bir dairenin kapı önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, engelli çocuğun babası sabah kapıyı açtığında evlerinin önünde bulunan ayakkabı dolanında oğlunun ayakkabılarını bulamadı. Ayakkabılar, engelli çocuk için özel yapılmıştı ve bu sebeple de yapımı oldukça maliyetli olmuştu. Kısa süre sonra ayakkabıların çalındığı anlaşıldı. Olay yerine Polis ve olay yeri inceleme ekibi geldi. Hırsızlar, engelli çocuğun ayakkabıları ile birlikte kayıplara karıştı.

Erkek ayakkabısı çalıp yerine kadın ayakkabısı bırakıyorlar

Aynı apartmanın başka dairesinde ise geçtiğimiz haftalarda başka bir hırsızlık olayı yaşanmıştı. Ayakkabı hırsızları bu defa da kapının önünde gördükleri bir çift erkek ayakkabısını almışlar ve yerine eski bir kadın ayakkabısı bırakmışlardı. Aynı civarda bulunan başka bir apartmanda ise yakın zamanda bir bisiklet hırsızlığı yaşandı.  Mahalle sakinleri bu olaylarla özellikle yaz aylarında sıklıkla karşılaştıklarını, fakat çoğu apartmanda güvenlik kamerası olmaması nedeniyle hırsızların tespit edilemediğini belirttiler.