Ana sayfa GÜNDEM Tarihte Bugün

Tarihte Bugün

679
0

4 Ağustos 2012

G.Ü.POLATLI FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ CİDİDİ BİR BAŞARIDIR

Belediye Başkanı YAKUP ÇELİK dün makamında Gazi üniversitesi Fen Edebiyatı Fakültesi POLATLI Yerleşkesin “nin Bakanlar kurulu karırı ile özerk bir fakülte olduğunun müjdesini verdi. Başkan Çelik bundan iki yıl önce açılan ve yerleşke olarak eğitim veren Fen Edebiyat Fakültesi’nin artık özerk bir okul olduğunu dile getirerek “Polatlı’nın vizyonundaki önemli çalışmalarından birisi Polatlı Üniversitesin kurulması veya Polatlı’da üniversitenin kurulması meselesi idi. Bir de iki yıl önce milli eğitim bakanlığından Sayın Nimet Çubukçu’nun döneminden TOKİ’ye yaptırdığınız okulun tahsisi ile birlikte gazi üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesine bağlı Polatlı’da bir fakültenin kurulması açılması yönünden adım atmıştık. 2 yıldır devam eden çocuklarımızın üçüncü sınıfa devam edeceği dört yıllık lisans eğitimi veren bir fakülte Polatlı’da açılmıştı. Ancak bu karar YÖK’ün kararı olması münasebeti ile Hoca olarak da kadro olarak da bağımsız bir yapısı olmadığı gibi  YÖK’ün kararı ile her an burası kapatılıp Ankara’ya çekilebilirdi dedi. Çok uzun ve zor uğraşımlar verdik.  Çok uzun ve zor uğraşımların ardından Polatlı’daki Fen Edebiyat Fakültesini bağımsız bir Fakülte haline geldiğini belirten Çelik: “ Bizim öncelikle burada Fen Edebiyat Fakültesinin Eğitim Öğretim Başladıktan sonraki çapımız Fen Edebiyat Fakültesi olarak tescil olunması Bakanlar kurulu kararı olarak onaylanması ve böylece ayrı bir bütçenin ayrı bir eğitim öğretim kadrosunun normunun ayrı bir dekanlığının bulunduğu bağımsız lisans düzeyinde fakültenin varlığının gerçekleşmesiydi. Kabul edelim ki uzun süreç olan bir çalışma bu artık bugün elimizde bakanlar kurulu kararı var. Karar sayısı 2012/3362  Gazi Üniversitesine bağlı olarak Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi’nin kurulması Milli Eğitim Bakanlığı’nın 14.06.2012  tarihli 2809 sayılı kanunu 30. Maddesine göre Bakanlar Kurulunca 26.06.2012 tarihine kararlaştırılmıştır” dedi.

4 ağustos 2014

THK Polatlı’dan Büyük Başarı

Türk Hava Kurumu’nun düzenlediği Türkiye serbest uçuş milli model ocak şampiyonası ve Anadolu kupası THK Polatlı şubesinin katılımı ile Gölbaşı ilçesinde yapıldı. Yarışmalardan 200 yerli ve yabancı katılımcı hazırladıkları model uçaklarla mücadele etti. THK Polatlı şubesi yarışmaya altı kişiden oluşan iki grup ile katıldı THK Polatlı şubesi ilçemize, iki ikincilik, iki üçüncülük olarak dokuz madalya dört kupa ile döndü.

4 AĞUSTOS 2014

MAHSULLER KURUYOR

Yeni köseler, Kıranharmanı ve Karacaahmet köylerindeki mahsuller susuzluk nedeniyle kurumaya yüz tuttu.

Sakarya Nehri Bayram nedeniyle sulamayı bırakan çiftçiler sayesinde tekrar su miktarında artış başlamıştır. Ancak tekrar suların başlaması nedeniyle Yeni Köseler, Kıranharmanı, Karacaahmet köylerinde su sıkıntısı başladı. Sakarya Nehri’nde yaşanan kuraklık sıkıntı hat safhaya ulaştı. Yeşil ürünlerini sulamayan çiftçiler mağdur oldu.

Evet, bu haber üç yıl öncesinden… Şimdilerde Polatlı yıllardır olduğu gibi, yine aynı dertten muzdarip, çiftçi sıkıntıda ve hala bu soruna bir çözüm bekliyor.