Ana sayfa Köşe Yazarlarımız Bilardo Istakasının Ucundaki Mutluluk

Bilardo Istakasının Ucundaki Mutluluk

18895
0

Bilardo ile 1973-74’lü yıllarda tanıştım. Yaşım 15-16. Tam kırk yıllık bir aşk, bilardo benim yaşantımda, “İlk aşk” unutulur mu? Hiç aklımdan çıkmadı ki unutayım?

Askeri lisede bilardo, Kara Harp Okulunda Bilardo, Polatlı Topçu Okulunda Bilardo bu arada ikinci aşk; Sevim Işık (Çelik). TSK’da Teğmen, Üsteğmen, Yüzbaşı, Binbaşı, Kıdemli Binbaşı oldum, ilk aşkım beni hiç terk etmedi.

İkinci aşkım; Onu hep kıskandı ama o da beni hiç bırakmadı, üçümüz çok mutluyuz. Emekliliğe hak kazanınca o yıllardır birliklere, askeri gazinolara alıp koyduğum,kurduğum  hayaller gereği askerlikten ayrıldım ve bir bilardo spor salonu açtım. Artık orası benim aşk yuvam oldu, düşünebiliyor musunuz? Sabah 8’de salona koşup, gece yarılarına kadar ilk aşkı ile sevişen 42 yaşında bir adam. Bu arada 2000’de ilk bilardo sporcu lisansım, 2002 yılı Türkiye Bilardo Federasyonu 1. Kademe Antrenörlük. Ankara Bilardo İl Spor temsilciliği ve 2004 Türkiye Bilardo Federasyonu yönetimine giriş. Türkiye’deki ilk 12 kişi arasına girip 2. Kademe antrenörlük yetkisi.

Yıllarca Antrenör Hocalığı, Türkiye’nin bir çok kentinde kurs hocalığı ve sayısını hatırlamadığım Dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonası organizasyonu. Federasyon Teknik Komite, Eğitim Kurulu ve Ceza Kurulu görevleri. 2012 de artık Polatlı’ya döndüm. O beş yıldızlı otellerdeki (Subay iken hiç gidememiştim.) ilk Aşkım bilardo ile yaşadığım bilim, sanat ve sporla dolu tam sekiz yıl.

Bütün bunları size niye yazdım?

Bilardo gerçekten tam bir mutluluk sporu. Bugün neredeyse 60 yaşına girmek üzereyim. İlk aşkım kadar yararlı bir sevgilim olmadı.Yararlarını Sizde Duyun… O bana gençlik aşılar, o beni dinlendirir, konsantrasyonumu geliştirir, bir saat oynadığımda en az iki kilometre yürümüş gibi spor yaptırır, kalori harcatır, vücudumun esnekliğini sağlar, dengemi daha iyi kurarım, kendime güven sağlar, matematiğimi güçlendirir, gözlerim kartal gibi çalışır, soğukkanlı olmamı sağlar, en önemlisi beni sakinleştirir, en doğru kararı vermemi sağlar.

Bana inanmıyorsanız gelin sizi ilk aşkımla tanıştırayım. Siz de mutlu olun…