Ana sayfa GÜNDEM Miniklere Gazeteciliği Anlattık

Miniklere Gazeteciliği Anlattık

718
0
PAYLAŞ

Polatlı Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi Minik Öğrencileri, dün İstiklal Gazetesince verilen mini seminer ile gazetecilik mesleğinin inceliklerini öğrendiler.

İstiklal Gazetesi Kurucu Yazı İşleri Müdürü Sevim Işık ve İstiklal Gazetesi köşe yazarı Alaattin Taymaz ile birlikte Polatlı Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi yetkililerinin daveti üzerine, miniklere gazetecilik mesleğini anlatmak üzere Polatlı Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevindeydik. Anlatılanları büyük bir merakla dinleyen minikler, özellikle fotoğraf makinesi ile fotoğraf çekimine büyük ilgi gösterdiler.

Minik ellerde İstiklal Gazetesi

Miniklerle gerçekleştirilen söyleşi öncesi çocuklarımızın yerel gazeteleri görmesi ve tanıması için kendilerine verilen gazetelerin sayfalarını miniklerin dikkatle inceledikleri gözlerden kaçmadı. Gazeteci Sevim Işık’ın sorularına da çocuk kalpleriyle samimi cevaplar veren çocukların gözlerindeki sevinç görülmeye değerdi.

Minikler fotoğraf çekmekten büyük keyif aldı

Polatlı Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde,  eğitimcileri ve Kreş müdiresi Tuğba Yalçın nezaretinde son derece güzel hazırlanmış aktivite odasında toplanan minikler, Gazeteci Sevim Işık’ın gazetecilik mesleği ve fotoğraf çekiminin inceliklerini anlattığı söyleşiyi dikkatle dinlediler. Minik öğrenciler, uygulamalı fotoğraf çekimi aktivitesine yoğun ilgi gösterdiler. Kreş Müdiresi Tuğba Yalçın ve eğitmenler İstiklal Gazetesi kurucusu Sevim Işık’ a teşekkürlerini ilettiler.