Ana sayfa GÜNDEM Ovacık: “600 öğrencili bir okul oldu bittiyle taşınamaz.”

Ovacık: “600 öğrencili bir okul oldu bittiyle taşınamaz.”

1611
0

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Selami Ovacık, Kız Meslek Lisesi’nin taşınmasına yönelik yazılı bir basın açıklamasında bulundu.

Kız Meslek Lisesi’nin taşınmasına yönelik yazılı bir basın açıklamasında bulunan CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık: “Yaklaşık yarım asırdır, eğitim- öğretim veren Kız Meslek Lisemiz, kız öğrencilerimizi pratik hayata hazırlayan önemli bir kurumdur. Kız Meslek Lisemizin, Fen Lisesine taşınma kararı hangi gerekçeyle alınmıştır? Kızlarımız şehrin merkezinde olan ve güvenle, rahatlıkla gidip geldikleri liselerinin, taşınmasına aileleriyle birlikte karşı çıkmaktadırlar.  Yıllardır laboratuar sistemi oturmuş olan bir okul neden böyle bir sisteme sahip olmayan okula taşınır? Yılların güvenli okulu, şehir dışına taşınarak hangi amaç ve hedef gözetilmektedir? 600 öğrencisi olan bir okul oldubittiyle taşınamaz, öğrenci ve velilerle anket düzenleyin bakalım,  kaç öğrenci taşınmayı istiyor. Hani demokrasi, insan hakları, insanların eğitim ve öğretim haklarının fiziki taşınmayla ortadan kaldırılmasını kabul etmek mümkün değildir.”dedi.

“Demokratik haklarını kullanmalarını öneriyorum”

Protokole seslenen Ovacık “Buradan İlçe Kaymakamımıza ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve Ak Parti İlçe başkanına sesleniyorum. Yazık ediyorsunuz oldubittiyle bu işler olmaz, aileler kızlarını okul merkezde diye gönderiyorlar bu taşınma kararını bir daha gözden geçirmelerini rica ediyorum. Ailelerin ve öğrencilerin bir imza kampanyasıyla taşınmaya karşı demokratik haklarını kullanmalarını öneriyorum. Biz Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe olarak okulun taşınmasına karşıyız, vekillerimizi de bu konuda bilgilendirdik,

Polatlı kamuoyunu duyarlı olmaya davet ediyorum, saygılarımla.”dedi.