Ana sayfa GÜNDEM Bıyıkoğlu, PANKOBİRLİK Yönetimine Seçildi

Bıyıkoğlu, PANKOBİRLİK Yönetimine Seçildi

876
0
PAYLAŞ

Türkiye Milli Kooperatifler Birliği 26. Olağan Genel Kurulu  geçtiğimiz gün yapıldı; Ankara Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Bıyıkoğlu,  Pancar Kooperatifleri Birliği  PANKOBİRLİK’i  temsil etmek üzere  3 yıl süre ile Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Türkiye’deki tüm Kooperatifleri Ulusal ve üyesi olduğu Dünya Kooperatifleri Birliği ICA nezdinde Uluslar arası alanda temsil ile görevli, bünyesinde Ülkemizin 169 Kooperatifler Birliği ve  34588 adet Kooperatifini barındıran ve bu Kooperatiflerin   6.520.467  üyesini  temsil eden, Türkiye Milli Kooperatifler Birliği 26. Olağan Genel Kurulu  17 Temmuz tarihinde Ankara’da yapıldı.

Genel Kurulda yapılan seçimle sonucunda Ankara Pancar Kooperatifi  Yönetim Kurulu Başkanı  M. Muhittin Bıyıkoğlu,  Pancar Kooperatifleri Birliği  PANKOBİRLİK’i  temsil etmek üzere  3 yıl süre ile Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Genel Başkan Niksarlı Yeniden Seçildi

Türkiye Milli Kooperatifler Birliği 26. Olağan Genel Kurulunda Genel Başkanlığa Muammer Niksarlı oybirliği ile yeniden seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı söylendikten sonra verilen bir önergenin kabulü ile Divan Başkanlığına TÜRKKENT Genel Başkanı H. Mehmet Aksoy, Başkan Yardımcılığına Tarım Kredi delegesi Murat Kumaş, Yazmanlıklara da Sür-Koop delegesi Ali Sarı ve Tüs-KoopBir delegesi Zafer Özkan seçildiler. Genel Başkan Yardımcılıklarına Cafer Yüksel (ORKOOP), Ramazan Özkaya (SÜRKOOP), Selahattin Külcü (Tarım Kredi) ve Bahri Şarlı (TESKOMB) seçildiler.

Yönetim ve Denetim Kurulları

Genel Kurul sonunda yapılan seçimlerde aşağıdaki delegeler 3 yıl süre ile görev yapmak üzere Milli Birliğin Yönetim Kuruluna seçildiler: Bahri Şarlı, Cafer Yüksel, Murat Kumaş, Erol Akar, Haci Mehmet Aksoy, Muammer Niksarlı, Ramazan Özkaya, Yakup Esen, Fahri Tuğral, İlhami İlhan, Ali Sarı, Zafer Özkan, Ercan Çetin, Selahattin Külcü, Mehmet Muhittin Bıyıkoğlu, Ali Halis Uysal, Mehmet Abidinoğlu, Sait Nihat Sözen, Ahmet Erken, Ali Yılmaz, Neptün Soyer, Celil Aslan, Mehmet Özkurnaz, Cemil Ok, İhsan Temel.

Milli Birlik denetim Kuruluna da şu delegeler seçildiler:

Tahsin Bekir Yazıcı, Kürşat Aslan, Veli Sar. Yeni Yönetim Kurulu da genel kuruldan sonra en yaşlı üye A.Halis Uysal’ın başkanlığını yaptığı ilk toplantıda Muammer Niksarlı’yı oy birliği ile yeniden Genel Başkanlığa seçti.

Genel Başkan Yardımcıları da oy birliği ile şöyle belirlendi:

Genel Başkan Yardımcısı Cafer Yüksel (ORKOOP)

Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Özkaya (SÜRKOOP)

Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Külcü (TARIM KREDİ)

Genel Başkan Yardımcısı Bahri Şarlı (TESKOMB)