Ana sayfa GÜNDEM Şehit ve gazi aileleri yemekte buluştu

Şehit ve gazi aileleri yemekte buluştu

237
0
PAYLAŞ

İlçe protokolü 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü sebebiyle, şehit ve gazi aileleri için düzenlenen yemekte bir araya geldi


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün ilk yılında şehit ve gazi aileleri unutulmadı. 15 Temmuz cumartesi günü Güldeste Düğün Salonu’nda, Polatlı Belediyesi tarafından düzenlenen yemek davetine Polatlı Kaymakam Vekili Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve eşi Şaduman Yıldızkaya, Topçu ve Füze Okulu Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özcan Demirel, 58.Topçu ve Füze Tugay Komutanı Aykut Tonbul, MHP İlçe Başkanı Gürsel Bilgiç ve Ak Parti İlçe Teşkilatı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü, İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, daire müdürleri katıldı. Daire müdürleri şehit ve gazi ailelerinin masalarında onlara eşlik etti.


“Onlar bizim başımızın tacıdır”
Yemek öncesinde konuşma yapan Polatlı Kaymakam Vekili Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk ”
Şehitlerimizin çok değerli aileleri ve yakınları. Bizler bu toprakları vatan toprağı yaptığımızı günden bugüne şehitlerimizi gazilerimiz hep var ola gelmiştir. Onlar bizim başımızın tacıdır bu toprakların bu vatanın mühürleridirler. Bizler ne söylesek ne yapsak, ne konuşsak siz şehit ailelerinin hissettiğini hissedemeyiz. Ne yapsak sizlerin karşılığınızı veremeyiz. Sizler bu vatan uğrunda bu vatanın muhafazası için, bu vatanın birliği, beraberliği için eşinizi çocuğunuz kardeşiniz feda ettiniz, bizler ne yapsak sizlerin hakkını ödeyemeyiz. Şunu biliniz ki bizle sizleri ailemiz olarak görüyoruz. Sizlerin sıkıntısı derdi bizlerinde sıkıntısı derdi çok şükür devletimiz son yıllarda şehit ailelerimizin sıkıntılarını gidermek, hayat standardını yükseltmek için toplumda şehit ailelerine yaraşır bir statü kazandırabilmek için birçok düzenlemeler yaptı. Mutlaka ki sıkıntınız ihtiyacınız sorununuz olacaktır bizler bunun için varız. Allah inşallah sizleri, hepimizi şehitlerimizle cennette buluşturur.”dedi.