Ana sayfa GÜNDEM Polatlı, Milli Birlik İçin Tek Yürek Oldu

Polatlı, Milli Birlik İçin Tek Yürek Oldu

1009
0

15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşü için yüzlerce Polatlılı vatandaş bir araya geldi, 15 Temmuz darbe girişiminin ilk yıl dönümünde ülkenin birlik ve beraberliği için yürüdü.


15 Temmuz hain darbe girişiminin yapıldığı o kara gün, Türk milletinin gücü ve inancı sayesinde bir kurtuluş destanına dönüşmüştü. Bu mücadelenin ardından koca bir yıl geçti ve 15 Temmuz hükümet tarafından, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilan edildi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü adını alan bu günde, Polatlı halkı protokolle beraber demokrasi için yürüdü. Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni’ne katılmak amacıyla Polatlı’da Kaymakamlık önünde toplanan vatandaşlar, Cumhuriyet Meydanına doğru “Milli Birlik Yürüyüşü”nü başlattı. Yüzlerce vatandaş Kaymakamlık yakınlarında yer alan kortej eşliğinde bayraklarla Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Vatandaşlar  ” Tekbir; Allahu Ekber” nidalarıyla ve Türk bayraklarıyla yürüyüşte yerlerini alırken, gençler de “Unutmadık, unutturmayacağız” pankartlarıyla yürüyüşe katıldı. 15 Temmuz cumartesi günü saat 19.30’da başlayan demokrasi yürüyüşü Cumhuriyet Meydanında sona erdi. Vatandaşların meydanda toplanmasının ardından bir konuşma yapan İlçe Kaymakam Vekili Haymana Kaymakamı Hüseyin Göktürk, yürüyüşe katılan vatandaşlara teşekkür etti, ülkemizin varlığı ve birliğine karşı her tehdide karşı mücadele edeceklerini söyledi.

Meydanda anma töreni

Yürüyüşün tamamlanmasıyla anma etkinlikleri gerçekleştirildi. Alana kurulan platformdaki dev ekrandan şehitlerin fotoğrafları yansıtıldı. Sonrasında İlçe Müftülüğü programlarına geçildi. Cumhuriyet meydanında gece boyunca ilahiler ve dualar okundu. saat gece 00.13’ü gösterdiğinde ise camilerden sela sesleri yükseldi. Selalar belli aralıklarla sabah ezanına kadar sürdü.