Ana sayfa GÜNDEM 1926 Polatlı Belediyespor Yeni Sezona Hazır

1926 Polatlı Belediyespor Yeni Sezona Hazır

1846
0

Polatlı’da geçtiğimiz yıl futbol sezonu açılmaya yakın kurulan ve 1. Amatör ligden başlayan 1926 Polatlı belediyespor futbol takımı Rekorlar kırarak hem liginde hem play-of da açık ara şampiyon olarak süper amatör lige çıkmıştı.

Yeni sezona da bu şampiyonluğun verdiği heyecanla vakit geçirmeden hazırlanan 1926 Polatlı Belediyesi futbol takımı yönetim içinden Kulüp Başkanı Hüdaverdi Yavaş, Polatlı Belediyesi spor müdürü İbrahim Atak, genel kaptan Faruk Sağlam, A takım sorumlusu Murat Külat, Yönetici Beytullah Sungurlu ve Harun Özdemir’den  oluşan transfer komitesi Ankara’da birçok takımda Şampiyonluklar yaşamış Hacı mourinho lakaplı Teknik direktör Mehmet Hacı Mustafaoğlu ile anlaştı. Daha sonra iç transferde takımda kalacaklar belirlenirken dış transferde de hemen görüşmeler başladı. Ankara da ismi olan kaliteli oyuncularla yapılan görüşmeler sonunda İlker Öymez, Hasan Gürel, Ahmet Altıntaş, Ümit Avcı, Emre Çapraz, Bayram Öz, Taha Erdi Usanır, Atilla Yasin Çetinkaya, Yavuz Selim Gündüz, Erkan Göksuoğlu, Gökay Leflef, Hasan Saka, Mehmet Sarper Kıskaç ve Erhan Baydar ile anlaşma sağlandı.

Ankara spor piyasasında oldukça ses getirdi

İç transferde yapılan görüşmeler sonucunda da anlaşmalar sağlandı. Kısa zamanda yapılan bu transferler Ankara spor piyasasında oldukça ses getirdi. Yapılan yorumlar 1926 Polatlı Belediyespor futbol takımının bu senede süper amatör ligde Şampiyonluğun en güçlü adayı olduğu yönünde. Kulüp Başkanı Hüdaverdi Yavaş yaptığı açıklamada; “Takımı kurmaya başladığımızda 3 yılda 3 şampiyonluk parolası ile yola çıktık. Onur Başkanımız ve  Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’nın sonsuz destekleri ile ilk yıl büyük bir başarı elde ettik. Tüm Polatlı halkı bizi sahiplendi. Belediye Başkanımızın, sivil toplum kuruluşlarının, Polatlı  basınının ve tabi ki futbolu sevsin sevmesin isminde Polatlı adının verdiği sempati ile tüm Polatlı halkı sınırsız destek verdi. Bu destek ve başarının verdiği hırsla yeni sezon hazırlıklarına başladık. Oluşturduğumuz transfer komitesi özverili çalışması sonucunda Polatlı için en uygun transferleri yaptı. Biz Polatlı’ya bir söz verdik. En gözde ve çalışkan işinin ehli bir yönetim oluşturduk. Verdiğimiz sözün birinci ayağını sorunsuz geçtik. Bu yılda şampiyonluğa koşacak harika bir kadro oluşturduk. Çalışmalarımız yakında başlayacak. Kamp programını hazırladık. Tempolu bir çalışma bizi bekliyor. Tek eksiğimiz Polatlı’ya yakışan bir spor tesisi. Belediye Başkanımız Mürsel YILDIZKAYA imar sorununu halletmek üzere. Polatlı’ya bir tesisi en kısa sürede kazandıracağız. Bunları da aştıktan sonra bizi artık kimse tutamaz. Profesyonel liglerde daha çok başarılarla Sadece Ankara’da değil Türkiye’de ismimizi yıllar önce olduğu gibi duyuracağız. 1926 Polatlı Belediyespor olarak Polatlı’daki yetenekli gençlere de desteğimiz sürüyor. Bu amaçla alt yapıya da büyük önem verdik. Bunun meyvesini de daha ilk yılımızda aldık. Polatlılı gençlerimizden oluşan U-19 takımımız gurubunda yenilgisiz Şampiyon olarak büyük başarı elde ettiler. Her yaş gurubundan takımımıza Polatlıda isim yapmış Antrenörler vererek çalışmalar yapıyoruz. Bir çok başarılı sonuçlar elde ettik. Bunun sonucunda İleriki yıllarda A takımımızda daha çok Polatlılı futbolcular göreceğiz.” dedi.