Ana sayfa GÜNDEM Kayıp Çocuklar Bulundu

Kayıp Çocuklar Bulundu

922
0
PAYLAŞ

Şeker toplamak için evlerinden ayrılarak sokağa çıkan dört çocuk Salı günü kayboldu. Şeker toplamak için evlerinden ayrılan ve bir daha dönmeyen çocuklar dört saatlik bir arama çalışmasının sonunda bulundu.

Salı günü saat 18.00 sularında evlerinden şeker toplamak için çıkan dört çocuktan haber alınamıyordu. İlçemiz Mehmet Akif mahallesinde kaybolan dört çocuk polis ekipleri ve mahalleliler tarafından yoğun süren bir çalışmayla arandı.

Şeker toplamaya giden çocuklardan yaklaşık dört saat boyunca haber alınamadı. Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya da mahallede tüm ekipleri ile aramaya katılarak vatandaşlara yardımcı oldu. Aramaların daha sağlıklı koşullar altında yürütülebilmesi için organize olan ekipler ilçemiz Mehmet Akif mahallesi civarındaki aramalarını genişletti. Polatlı’dan Basri mahallesine doğru giden yolda yapılan aramalar saatlerce sürdü. Aramaların sürdürüldüğü mevkide umutların gittikçe tükenmeye başladığı anda çocuklardan sevindirici haber geldi. Ekiplerin, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın ve mahallelilerin yoğun çalışmaları sonucu Mehmet Akif mahallesinde 4 saati aşkın süredir haber alınamayan çocuklar hiçbir zarar görmeden bulundu. Mehmet Akif Mahallesinde bir apartmanın asansörüne binen çocuklar asansörün bozulması ile mahsur kaldıklarını ve bu yüzden kimseye de ulaşamadıklarını ifade eden çocuklar oldukça yorgun ve korku dolu saatler geçirdiklerini de dile getirdiler.