Ana sayfa GÜNDEM RUMEF’te yüklü hasar

RUMEF’te yüklü hasar

1602
0

İlçemiz Mehmet Akif mahallesinde geçtiğimiz gün yaşanan sel felaketinden zarar gören iş yerlerinden birisi de, ilçemiz köklü kuruluşlarından olan REBA Grup Rumef Unlu Mamulleri Fabrikası oldu, şirkette yaklaşık 400-500 bin lira civarında maddi hasar olduğu öğrenildi.

İlçemiz merkez ve kırsal mahallelerinde geçtiğimiz gün öğlen saatlerinde başlayarak yaklaşık altı saat süren sağanak yağmur, bazı mahallelerde afete dönüştü. İlçemiz Mehmet Akif ve Çamlıca mahallelerinde sel felaketi meydana geldi.

Şiddetli sağanak yağış evlerin ve bahçelerin suyla dolmasına neden olurken mahalle adeta harabeye döndü, büyük maddi hasar meydana geldi. Bu felaketten etkilenen işyerlerinden biri de ilçemizin köklü kuruluşlarından olan REBA Grup Rumef Unlu Mamulleri Fabrikası oldu.

Edinilen bilgilere göre burada yaklaşık 400-500 bin lira maddi hasar meydana geldi. Fabrikanın alt katında meydana gelen baskında birçok makine zarar gördüğü de bilgiler arasında yer aldı. Sel sonrasında makinaların zarar görmesi nedeni ile üretimini durduran RUMEF bu akşamdan (Çarşamba) itibaren tekrar üretime başladı.