Ana sayfa GÜNDEM Zabıta Müdürlüğünden Pide Denetimi

Zabıta Müdürlüğünden Pide Denetimi

825
0
PAYLAŞ

Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Polatlı’da faaliyet gösteren ekmek fırınlarında denetlemelerine devam ediyor.

Yapılan denetimlerde temizlik ve hijyenin yanı sıra pide gramajları ve çalışanların sağlık belgeleri inceleniyor. Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Polatlı’da bulunan tüm ekmek fırınlarında Ramazan pidesi denetimi gerçekleştirildi. Ramazanın ilk gününden itibaren kontrollerini sürdüren Zabıta Müdürlüğü ekipleri fırıncıları hijyen ve gramaj konularında denetliyor.

Pide Fiyatları Belirlendi

Pidelerin tek tek ve çoklu adetlerle tartıldığı tartım kontrolünde; fırıncılar pidelerin üretim kuralları hususunda uyarıldı. Yapılan denetimlerde pide fiyatları; 250 gram pidenin 1,75 TL, 300 gram pidenin 2,00 TL, 500 gram sade pidenin 3.50 TL, 500 gram yumurtalı ve susamlı pidenin ise 4.00 TL olarak belirlendi. Fırıncılardan belirlenen fiyat listesinin görünen bir yere asılması istendi. Ramazan Ayı’nın ilk gününden itibaren halkın güvenli ve sağlıklı alışveriş yapabilmesi için denetimlere devam ettiklerini belirten Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürü Abdil Sezer; halkımız için Ramazan sofralarının olmazsa olmazı olan pide ekmeğinin hijyen ve sağlık kurallarına uyacak şekilde vatandaşlarımızın sofralarına gelmesi için denetimlerin aralıksız olarak devam edeceğini belirtti.